Зеленського штовхають на стежку Кучми або Черчіля?

Зеленського штовхають на стежку Кучми або Черчіля?


І чому обидва варіанти для нинішнього Гаранта Конституції – безвиграшні на президентських виборах, котрі в разі переможного закінчення війни повинні відбутися 2024 року?


Неоднозначний та скандальний Глава Офісу Президента Андрій Єрмак випадкового озвучив тезу про другий термін президентства Володимира Зеленського чи на Банковій вирішили прозондувати можливість пролонгувати своє перебування при владі всупереч передвиборним клятвам самого Гаранта Конституції?


Насамперед, про установу, яку очолює Андрій Єрмак. Про Офіс Президента України немає жодної згадки в Конституції України, тому ця структура за статусом така собі канцелярія з допоміжного технічного персоналу Глави держави, але за поганими українськими традиціями – фактично другий уряд і парламент в одній особі. Образно кажучи, вони підміняють вуха та очі Президента...


Зрозуміло, про повну узурпацію влади не йдеться, але не випадково ж неоднозначний та одіозний глава канцелярії Андрій Єрмак у публічних медіа виникає набагато частіше за спікера Руслана Стефанчука (друга посадова особа в державі за Конституцією, – ред.) та глави Кабміну Дениса Шмигаля (третя, – ред.)?


Так чи інакше, в розмові з журналістами «Української правди» цими днями Андрій Єрмак кинув у змучене війною суспільство пробну кулю: як люди відреагують, якщо Володимир Зеленський раптом вирішить удруге балотуватися в Президенти, при чому сам Андрій Єрмак збереже свої крісло та вплив?


Слід нагадати: саме категорична критика попередників із вуст Володимира Зеленського під час передвиборчої кампанії   року і стала одним із мотивів, чому виборці Володимирові Олександровичу повірили. Бо він наголошував, що не буде брати прикладу з Леоніда Кучми, не претендуватиме на консервацію у владі, а прийде до керма держави на один термін, протягом якого виконає всі обіцянки.


Ось цитата з виступу Володимира Зеленського в період гострої боротьби з Петром Порошенком:


«Одразу хочу запевнити – йду на один термін, щоб змінити систему заради майбутнього».


У травні 2021 р. Володимир Зеленський сказав:


«Рано і несправедливо говорити, тому що не пройшло навіть половини моєї каденції. Я вважаю, що ми багато всього встигли. Я вважаю, що є багато обіцянок, я не хочу, щоб вони залишилися в історії як обіцянки. Моє бажання піти на другий термін, я думаю, буде повністю співпадати з бажанням суспільства. Я думаю, це буде дуже залежати від тих речей, чи від того відсотка речей, які я пообіцяв і зробив, чи не зробив. Подивимось, як буде, як станеться… Я все ж таки хочу бути кращим за всіх попередніх президентів. Вважаю, що Україна гідна, щоб кожен наступний президент був кращим за попереднього. Я впевнений, що після мене буде кращий президент за мене. І це важливо. Тому важливо, щоби Україна не дивилася назад, а дивилася тільки вперед».


У жовтня минулого року виповнилася половина 5-річного терміну перебування при владі чинного Глави держави, і всі знову почали говорити, чи Володимир Зеленський гідно виконає свою місію та повернеться до звичайного життя, чи спробує повторити друготермінство Леоніда Кучми?


«Він вам не Вова…». Так називалася публікація поінформованого журналіста-розслідувача Романа Кравця в «Українські правді», надрукована 21 вересня 2021 р. І в ній є дуже характерний фрагмент:


«Ти ж розумієш, що якщо Вова не піде на вибори, то в останній рік президентства у нас виникнуть реальні проблеми. У 19-му році ми всіх послали на***, а в 23-му всі нас пошлють.  Голови ОДА шукатимуть собі «кришу», голови районів побіжать до Юлі, Пєті, Льови, депутати продаватимуться всім підряд.  Тому ми вже говоримо, що Олександрович не може відмовлятися від другого терміну»… 


Схоже, що найбільш впливові особи з колись кришталево чесної «Зе!Команди» уже так полюбили бути «слугами народу», що чомусь подумали, що в українців інших «слуг», крім них коханих, бути не може. Мабуть, саме тоді й почався процес переконувань Володимира Олександровича залишитися…


Правда, повномасштабна агресія рашистів 24 лютого 2022 року сплутала всі карти. Володимир Зеленський не злякався і не втік, став справжнім лідером воюючої країни. Правда, за його спиною залишилися ті ж самі соратники, ефективні в мирний час на телешоу, але від яких користі у час війни – ніякої. Або такі пристосуванці, як, наприклад, пряма креатура Президента – голова спочатку державної, а віднедавна військової адміністрації Волині Юрій Погуляйко. Президент призначив цього неоднозначного міліціонера податкової міліції з Луганщини, проігнорувавши думку волинян. І – вперто не визнає своєї помилки навіть у час війни…


Чи зможуть це «ковтнути» волиняни, які у відсотковому відношенні на 1 млн населення втратили вбитими найбільшу кількість захисників України? Однозначно, що ні. І після Перемоги камінь погуляйків потягне на дно: як пояснити, чому волиняни воюють та гинуть на Луганщині, а ними на Волині керують… луганчани, які не воювали і воювати не хочуть?


І подібних запитань потім, після війни, коли й можна буде провести вибори, буде чимало. І не від хотінь Андрія Єрмака та його вузького оточення буде залежати подальша доля українського президентства, а від волевиявлення громадян.

 

І ось зараз Андрій Єрмак заявляє:


«Країна отримала найкращого Президента за 30 років. Я вважаю, що він ще дуже багато зможе зробити для цієї країни. Моя особиста думка, що він повинен піти на другий строк… Я би хотів, щоб (Володимир, – ред.) Зеленський був Президентом України і другий строк".


Як пише «Українська правда», Андрій Єрмак також вірить, що і сам Володимир Зеленський захоче лишитись на цій посаді, але запевняє, що з ним цю тему не обговорював і рішення Президента може бути будь-яким:


«Це він, це його вибір, це буде його рішення. Я тільки можу говорити про свою думку»…


То чи буде Володимир Зеленський балотуватися повторно у 2024 році?


«Відповідь на це, в принципі, можна знайти в його передвиборчій програмі, але ж ми знаємо, що політики не завжди її виконують», – пророче написав у довоєнному січні 2022 року сайт «Слово і Діло».


Тільки от пройти шляхом Леоніда Кучми, який виграв другий термін шляхом маніпуляцій, не вдасться. Людям треба буде пояснити, чому Володимир Зеленський вважає себе кращим від попередників, а насправді – такий самий, як і вони?


Хтось може спробувати провести аналогії лідерства Володимира Зеленського та легендарного глави уряду Великобританії Уїнстона Черчіля, які стали національними лідерами та досягли перемоги в надзвичайно складних обставинах. Що ж, хороше порівняння. Але британці після Перемоги подякували Уїнстонові Черчілю за все, але на виборах обрали іншого кандидата…


Світлана КОМА.

Ілюстративне фото порталу «Українська правда».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.4%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%