«Оса» проти камікадзе

«Оса» проти камікадзе

В Україні помітили радянські зенітні ракетні комплекси «Оса-АК/АКМ» у незвичному польському камуфляжі. Їх передала Польща ЗСУ в якості військової допомоги, але ці поставки не оголошувались. «Оса» допомагає протистояти іранським дронам-камікадзе.

Відповідне відео з цією технікою в Україні розмістив Telegram-канал NMFTE.

За різними даними, таких ЗРК Польща мала близько 64 одиниці. Розроблені у 60-х роках ЗРК «Оса»Польща отримала на початку 80-х років від СРСР.

У жовтні Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив у Telegram, що вже працюють в Україні неназвані польські ЗРК, «із яких радянськими ракетами українці збивають іранські дрони, запущені росіянами».

За описом Залужного це можуть бути польські зенітні комплекси С-125 Newa SC та «Оса»але тільки «Оса»може ефективно протистояти малопомітним низьколітаючим цілям типу іранських БПЛА. Поки що невідомо, які саме комплекси отримали ЗСУ від Польщі: оригінальну радянську версію “Оса-АК” або модернізовані польською промисловістю ЗРК «Оsа-Р».

У 2001 році польська компанія WojskoweZakładyUzbeniaSA розробила пакет модернізації, аби покращити застарілі ЗРК Оса-АК. У 2005 році модернізація розпочалась з присвоєнням назви «Osa-AKM-P1» Żądło («Osa-Р»).

Значно змінилося радіолокаційне обладнання, частково перевівши на нову елементну базу. Поляки підвищили захищеність від радіоелектронних перешкод оглядової станції для виявлення повітряних цілей. У ЗРК з'явились нові засоби індикації та сучасні монітори відображення повітряної обстановки.

У Польщі підвищили бойовий потенціал цього ЗРК завдяки пасивної оптико-електронної станції, яка здійснює пошук та обстріл цілей без РЛС виявлення, що демаскує ЗРК високочастотним випромінюванням. Вона складається з телевізійного прицілу з тепловізором та лазерним далекоміром.

Крім того, в «Osa-Р» є новий приймач станції наведення зенітних ракет з цифровою обробкою сигналів. Це поліпшує точність і ймовірність ураження у ціль.

Також поки що не реалізований проєкт по встановленню нових зенітних ракет до «Osa-Р».

Варто зазначити, що цей модернизований ЗРК може вести вогонь усіма радянськими ракетами, що стоять на озброєнні України та рф.

Наш кор.

Фото з доступних джерел.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%