Чи летіла ракета С-300 в Білорусь із волинського Заболоття?

Чи летіла ракета С-300 в Білорусь із волинського Заболоття?

Як відомо, 29 грудня 2022 року білоруський режим повідомив, що ніби то під час рашистського масованого ракетного обстрілу України на територію рб залетіла ракета ППО з комплексу С-300, скерована з… волинського с. Заболоття! Більшої нісенітниці й бути не може…

 

Портал «Белсат» проаналізував ситуацію:


«Офіційно білоруська сторона має дві версії: випадковий пуск ракети з України або умисна провокація України. До цих версій багато питань. Сам аляксандр лукашенка не коментував інциденту, а офіційна реакція білоруської сторони обмежилася викликом українського посла.


Що не так із офіційною версією?


Під час війни в Україні справді так було, що українська ракета С-300 випадково залетіла на територію іншої держави: 15 листопада така ракета впала в польському Пшеводуві, вбивши двох людей. Збити ракету С-300 важко, але можливо. Але аналітики та коментатори у соцмережах озвучили багато питань до офіційної білоруської версії. Ось основні.


Коли саме ракета впала? 


За офіційною версією, ракету помітили в районі 10 ранку, вона впала між 10 та 11 годинами. При цьому на фото, які публікували провладні канали, помітна позначка часу: 10:00. Ця відмітка не гарантує, що знімок зробили саме в цей час, але якщо вона не помилкова, значить ракета впала раніше 10:00. До того ж, коли білоруська протиповітряна оборона простежила шлях ракети та збила її, то дивно, що не повідомляється точний час падіння.


Чому військові так довго не говорили владі та слідчим, що збили ракету? 


Міністерство оборони лише майже через шість годин після передбачуваного падіння ракети заявило, що ту ракету збили. До того офіційні та провладні канали не повідомляли, що ракету саме збили, а видавали такі формулювання, наче ракета впала сама. Навіть після цього Слідчий комітет нібито не знав, що ракета була збита.


Якщо місцеві чули вибухи, то де сліди вибухів чи пошкодження ракети? 


У державних ЗМІ місцеві жителі упевнено кажуть, що чули вибух. Жодних слідів вибухів на полі та на частинах ракети не видно. Більше того, на частинах ракети немає слідів пошкодження шрапнеллю, які мали б бути, якби ракету збили.


Чи запускали того дня на Волині ракети? 


У Волинській та Рівненській областях України того ранку справді звучала повітряна тривога: з 9:01 до 11:46 за мінським часом у Волинській та на хвилину пізніше у Рівненській. Але у Волинській не повідомляли ні про роботу ППО, ні про «прильоти». Голова Рівненської області того ранку дякував силам ППО, але це могло стосуватися не області, а цілої країни – про роботу ППО в цій галузі також не повідомляли. Ракети того дня запускали не з Білорусі, а з Ростовської області росії, з Каспійського та Чорного моря – тобто з півдня та південного сходу, а не з півночі.

О 17.27 прес-служба міноборони опублікувала відео, на якому людина, названа командиром зенітного ракетного дивізіону, зачитала текст про те, що ракету збили. На відео намалювали карту: ракета нібито летіла із Заболоття у Волинській області України. Але за півгодини Слідчий комітет виклав відео, на якому про збиття ракети не згадувалося: слідчі нібито про це не знали».

 

Білоруси, мабуть, зрозуміли, що їхнє брехня вилізла на поверхню.


Бо невдовзі з'явилося відео, на якому військовий комісар Брестської області озвучив лише одну версію: падіння ракети, аналогічне інциденту у польському Пшеводуві. Він додав, що «хвилюватися мешканцям абсолютно нічого – такі випадки, на жаль, бувають».


І не буде великою військовою таємницею достеменний факт: вранці 29 грудня 2022 р. жителі жодного з двох волинських сіл Заболоття не чули і не бачили, щоб з їхніх населених пунктів українська система ППО запускала хоч кудись ракети С-300.


Світлана КОМА.

На фото пресслужби мо рб: білоруський слідчий на полі біля уламків ракети.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%