Усі смертні… Навіть Папа Римський…

Усі смертні… Навіть Папа Римський…


Попередній Папа Римський Бенедикт XVI, у світі Йозеф Ратцінґер, який очолював римо-католицьку церкву майже 8 років та добровільно пішов у відставку 9 літ тому, помер 31 грудня у віці 95 років.


Про це сповістила прес-служба Ватикану.


«Бенедикт XVI помер у своїй резиденції у Монастирі Матері Церкви. Апостольський престол Бенедикт XVI займав з 2005 по 2013 рік. Після зречення престолу Йозефу Ратцінґеру залишилося звання почесного папи і папське ім'я Бенедикта XVI. За останні шість століть він став першим папою Римським, що зрікся святого престолу. Як він повідомляв, зробив це за станом здоров'я», – зазначається.


Йозеф Ратцінґер очолював Римо-Католицьку церкву майже вісім років. Після зречення та обрання новим Папою Римським Франциска.


В біографії покійного Понтифіка крім добровільного зречення є ще один незвичайний епізод. Справа в тім, що в часи Другої світової війни німця Йозефа Ратцінґера мобілізували солдатом у гітлерівський Вермахт, він служив зенітником із 1943 до 1945 р., коли потрапив у полон до союзників. Час перебування у таборі для військовополонених уродженець баварського містечка Марктл-ам-Інн (народився у Велику Суботу в родині офіцера поліції) завжди згадував як найбільший жах у своєму житті.


Висвячений у священники в 1951 р., Папою Римським був обраний у 2005 р.


2 січня 2023 року тіло Бенедикта XVI перебуватиме у соборі Святого Петра, щоб віруючі змогли попрощатися з ним.


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото з відкритих джерел: таким був Папа Римський Бенедикт XVI. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%