Курс на НАТО!

Курс на НАТО!

Верховна Рада України 23 грудня ц. р. проголосувала за відмову від позаблокового статусу України. За це доленосне рішення, котре офіційні представники НАТО назвали вагомим, а міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров – загрозливим для миру та стабільності в Східній Європі, проголосували 303 народні депутати. Утім, рух у цьому напрямку на Волині розпочали ще раніше!


Законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості» було внесено на розгляд парламенту Президентом України Петром Порошенком 18 грудня. Як сказано в пояснювальній записці до нього, «агресія Російської Федерації проти України, незаконна анексія нею Автономної Республіки Крим, ведення проти нашої держави так званої «гібридної війни», військове втручання у східних регіонах України, постійний військовий, політичний, економічний та інформаційний тиск з боку Росії зумовлюють необхідність пошуку більш дієвих гарантій незалежності, суверенітету, безпеки і територіальної цілісності України».
Варто зазначити, що на необхідності ефективнішої взаємодії з без пековими, економічними та політичними структурами Північно-Атлантичного Альянсу не лише на міждержавному рівні наголосили й представники поза урядових організацій Волині. Ще 28 листопада ц. р. голова Громадської ради при облдержадміністрації Ігор Дильов на підставі подання комісії з питань європейської інтеграції та міжнародного співробітництва, підписаного головою Віталієм Захарченком та секретарем Володимиром Данилюком, скерував звернення до Президента України Петра Порошенка, керівництва уряду та парламенту нашої держави, а також у Центрі інформації та документації НАТО в Україні і Представництво ЄС в Україні з пропозицією доручити відповідним державним органам влади центрального рівня розробити проект Комплексної програми з європейської та євроатлантичної інтеграції України на період 2015-2020 рр., метою якої є формування позитивної громадської думки населення щодо інтеграції України у ЄС та НАТО». На переконання представників волинської громадськості, у цьому документі варто «передбачити інформування населення, проведення інформаційних кампаній, соціальної реклами щодо Європейського та Євроатлантичного курсу України та забезпечити підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації  відповідних кадрів для якісної співпраці з без пековими міжнародними структурами» та «створення інституцій «Україна-ЄС» та «Україна-НАТО» на постійно діючій основі в кожній області України».
Є сподівання, що після позитивного голосування в парламенті щодо скасування позаблокового статусу України рух у бік НАТО та ЄС буде швидшим, ефективнішим і таким, що відбуватиметься в усіх регіонах нашої держави.
Наш кор.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (267) - 86.1%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%