Солодощі – дітям, бронежилети – солдатам

Солодощі – дітям, бронежилети – солдатам


Луцькі депутати Євгеній Ткачук та Микола Яручик у благодійності нічого особливого не бачать. Кажуть: то – швидше обов’язок.

У ці дні всі мріють про подарунки. Особливо діти. Й особливо – особливі діти. Дійство, подароване депутатами Луцької міської ради Миколою Яручиком та Євгенієм Ткачуком вихованцям Волинського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, зворушувало і дорослих. 19 грудня, у День святого Миколая, у залі центру зібралося близько сотні особливих діток.

Тут кожна дитина вимагає уваги та турботи. Потреби вихованців значні, а державне фінансування, як відомо, мізерне. Тому спонсорам та благодійникам тут дуже раді. Не дивно, що такою підтримкою від двох депутатів тішаться щиро, причому – і дорослі, й дітвора. Євгеній Ткачук та Микола Яручик гуртують навколо себе підприємців, готових допомогти, і у співпраці з міським головою Миколою Романюком вирішують найнеобхідніші побутові проблеми або ж просто – дарують свято для душі, теж дуже потрібне…

У переддень свята Миколая депутати-благодійники ощасливили діток школи №20. Без перебільшення кажу – ощасливили, це було видно у дитячих очах. А вони, як відомо, лукавити не вміють.

Заступник директора з виховної роботи цієї школи Людмила Томчик каже, що такий захід давно став традиційний. Так само давно – років із 6 – ці депутати-меценати у них є почесними гостями, котрі без подарунків не йдуть. Раніше на захід запрошували діток із родин пільгових категорій, тепер же прийшли й ті, чиї батьки служили або ж служать у зоні АТО. Та й відбулося все скромно, як ніколи раніше.  

Микола Яручик та Євгеній Ткачук – сусіди по округах – №2 і №3 відповідно. У народі це – район ГПЗ. Лучани знають, наскільки непростою там є ситуація із благоустроєм і як нелегко депутатові виконувати обіцянки. Микола Яручик каже, що жодних обіцянок узагалі не давав – просто працює для людей. А спільна робота з Євгенієм Ткачуком лише пришвидшує їх вирішення.

– Ми знаємо проблеми обох округів, допомагаємо один одному, – каже Микола Олександрович.

Євгеній Ткачук розповідає про обіцяні у передвиборчій програмі зупинки громадського транспорту на своєму округу. Тож нещодавно, звітує, встановили вже таку останню. Програму, незважаючи ні на що, вдалося виконати на 100%. І це, запевняють депутати, простий приклад, як у співпраці вдається реалізувати на перший погляд неможливе.

Довго і багато депутати можуть розповідати про ремонт прибудинкових територій на своїх округах, заміну дахів житлових будинків, ремонт під’їздів, доріг. Недавно під час планового Дня депутата чимало зі зробленого бачили і їхні колеги та журналісти.

Під опікою депутатів – школи міста №20, 24 та 14. Щороку першого вересня Євгеній Ткачук та Микола Яручик ідуть на свято, аби привітати школярів із початком навчального року. Звісно, не з порожніми руками.

– Даруємо, залежно від потреб. Це може бути офісне приладдя чи техніка. Надавали також гроші на екскурсії для дітей усього класу – про таке попросили. Також кращих учнів винагороджуємо преміями, – розповідає Микола Олександрович.

Коли на Сході країни розпочалася війна, також осторонь не стояли.

– Чотири «Ниви» від нашого військкомату направили до нас на ремонт, – розповідає власник автосервісу Євгеній Ткачук. – Ми їх безкоштовно відремонтували. У мене на автосервісі безкоштовно ремонтуються узагалі всі автомобілі, котрі їдуть безпосередньо в зону АТО. Буває, у тиждень приїздить дві таких машини – від позашляховиків до бусів, переобладнаних для вивозу поранених. Не має значення, звідки звертаються, тобто з якої роти, допомагаємо всім. Часто навіть закуповуємо запчастини власним коштом.

Крім того, моя родина має стосунок до невеликих магазинів, тож щомісяця ми передаємо нашим військом продуктові набори.

Благодійністю Євгеній Ткачук це не називає, каже: то нині обов’язок кожного, адже всі мусимо робити можливе й неможливе, аби пришвидшити завершення цієї війни.

Іще влітку десятеро працівників Державтоінспекції Волині вирушили на Схід країни для несення служби із забезпечення безпеки дорожнього руху. Тоді депутати від групи «Рідне місто», котру очолює Євгеній Ткачук та членом якої також є Микола Яручик, передали їм бронежилети 5-го класу захисту.

– Ми також із друзями-підприємцями зібралися й купили ще 2 бронежилети, були й каски, не раз допомагали грішми на лікування солдатів. Мені вдалося також згуртувати близько 10 підприємців – ми вже майже 80% коштів зібрали на новий позашляховик, котрий поїде в зону АТО, – додає Микола Яручик.

Загалом підприємці розповідають усе, пригадуючи. Звернень від людей, кажуть, чимало. Звісно, відгукнутися і допомогти не завжди вдається. Часто телефонують або звертаються у громадські приймальні депутатів мешканці інших районів міста. Не раз доводиться відмовляти, бо ж на своїх округах іще стільки планів досі лишаються тільки планами. Тим більше, коли додалося так багато непередбачуваних витрат, пов’язаних із війною.

Світлана ДУМСЬКА.

Фото автора та Ірини СМАЛЬКО.


 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%