Чи знайде Київ півмільярда для волинських шахтарів?

Чи знайде Київ півмільярда для волинських шахтарів?


Ось уже не перший рік піднімається тема нововолинських копалень. Особливо загострилася ситуація сьогодні, коли через дефіцит вугілля на електростанціях нам масово відключають світло.

Та сподівання на великі гроші для волинських шахт, схоже, не виправдовуються. Принаймні Київ не спішить виділяти 500 тис. грн для добудови шахти №10, поклади якої дали би роботу тисячам вугільників.

Тож аби уряд почув голос народу, в Нововолинську відбулася зустріч міського голови Віктора Сапожнікова з колективом шахти №1 (яку планується закрити, а працівників – перевести на шахту №10), генеральним директором ДП «Волиньвугілля» Михайлом Гарбузюком, директором підприємства Олександром Онопрієнком, головою теркому вугільників Юрієм Калістратовим, а також представниками Міненерговугілля: начальником департаменту вугілля Олександром Вівчаренком і начальником управління реструктуризації Валерієм Захаренком. А в понеділок під час оперативної наради про стан справ на шахтах запитував у Віктора Сапожнікова голова облдержадміністрації Володимир Гунчик

Урядовці, як і слід було очікувати, говорили за брак коштів і необхідність закривати першу і дев’яту шахти. На підтримку ж вугільників виступили і Володимир Гунчик, і Віктор Сапожінков.

Укотре під час обговорення в Нововолинську проблеми з копальнями прозвучала сума в 500 тисяч, виділення якої допомогло б трьом тисячам шахтарів лишитися з роботою, електростанціям – мати вугілля, а волинянам – жити зі світлом і теплом.

Отож, за словами Володимира Гунчика, тільки після введення в експлуатацію шахти №10 можна говорити про закриття інших копалень і наразі обласна влада разом із народними депутатами від Волині проситимуть таки передбачити в Держбюджеті-2015 фінансування видобутку вугілля у Нововолинську.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%