Владний колапс

Владний колапс Виконавчу владу Волині у 14-ти із 16-ти районів «обезголовлено» ще 17 листопада. Відтоді більшість районних державних адміністрацій області функціонує без голів та майже всюди – без заступників.
У чотирьох районах біля керма виконавчої влади стоять керівники у статусі радників голови облдержадміністрації. Працюють на своїх посадах лише голова Ратнівської райдержадміністрації Лариса Цепух та Любомльської – Ігор Торба. Що заважає Президенту України сформувати ефективну виконавчу команду на рівні районів у Волинській обл.? Подейкують, гальмує поданий (ще у серпні!) перелік кандидатів не хто інший, як Арсеній Яценюк, бо всі прізвища мають бути погоджені Кабміном. Але ж «нагорі» влада демонструє абсолютну гармонію…  
У чому причини гальмувань із призначенням голів райдержадміністрацій області, ми поцікавилися у ідейного соратника Прем’єр-міністра, фронтзмінівця, народного депутата України Ігоря Гузя, який саме працює в окрузі, в якому в період формування бюджетних пропозицій із трьох районів у двох місця голів райдержадміністрацій – вакантні.
«Після президентських виборів був призначений головою облдержадміністрації Володимир Гунчик, який зробив ставку на зміну керівників у райдержадміністраціях. 14 голів були звільнені. Я особисто тричі спілкувався з Володимиром Петровичем і вважав, що неправильно - звільняти всіх. Чому? Визначальними мають бути не політичні, а професійні ознаки.  Я розумію політичні питання до Людмили Кирди та Юрія Цейка (обоє цих голів  пішли на вибори до парламенту, хоча безрезультатно – авт.). Найбільше обурює інше: коли чинити по-господарськи, то Президент наступного дня після звільнення 14-ти керівників мав би призначити голів або виконуючих обов’язків. До речі, Президент може призначити останніх і без рішення Кабміну. Для прикладу, Іваничі, де  був нещодавно. Іде підготовка до бюджету, АТО продовжується, електроенергія вимикається, а я приїхав – нема з ким говорити. Голови райдержадміністрації нема, заступників нема. Голова райради Віктор Вілентко в АТО, слава йому і шана, його заступник – у відпустці, а селищний голова – на лікарняному… Або Олександр Кусько із Шацького району. Дуже грамотна людина. Недавно були вибори в селі Самійличі, у ході яких люди знову вкотре вибрали його сільським головою, віддавши 95%  голосів! Це означає, що авторитетнішого за нього там нема, а він звільнений… На мою думку,  нелогічно, не маючи погодження на заміну звільненим, підписувати розпорядження місяць тому. Тому маємо колапс влади на Волині», – переконаний нардеп.
Схоже, з таким колапсом область зустріне Новий 2015-й рік. Однак порожні крісла у низці районів – підступна тенденція на користь грядущої адмінреформи, бо доводить, що життя в районі можливе і без кількох високоповажних чиновників. Здається, волиняни вже починають до цього звикати.
Олена ЛІВІЦЬКА.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (267) - 86.1%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%