Освоюємо «Patriot»!

Освоюємо «Patriot»!


Українські військові розпочнуть навчальну програму щодо роботи з системою протиракетної оборони «Patriot» вже наступного тижня. Відомо, що їх підготовка триватиме протягом декількох місяців. Можливо, серед вишколених бойових розрахунків будуть і волиняни.


Як інформує портал «Цензор. нет», про це пише медіахолдинг CNN із посиланням на двох американських чиновників, знайомих із цим питанням.


«Навчальна програма буде реалізовуватися на базі Форт-Сілл у штаті Оклахома, де США проводять власні навчання з експлуатації та обслуговування передової системи протиповітряної оборони. Форт Сілл є одним з чотирьох базових навчальних центрів Сухопутних військ США і домом для польової артилерійської школи, яка готує військовослужбовців вже понад століття», – зазначається.


Очікується, що навчання українців за складною системою займе «кілька місяців», сказала Лора Купер, заступниця помічника Міністра оборони США у справах росії, України та Євразії:


«Я не зможу назвати конкретні терміни завершення навчання».


21 грудня 2022 р. Державний секретар США (міністр закордонних справ, – ред.) Ентоні Блінкен офіційно оголосив про новий пакет військової допомоги для України на суму 1,85 мільярда доларів, який уперше передбачає передачу системи протиповітряної оборони «Patriot».


А вже 4 січня 2023 р. глава МЗС України Дмитро Кулеба розповів, що Сполучені Штати Америки розпочали підготовку до передачі систем ППО «Patriot» Україні. 


Тепер стало відомо про практичну підготовку бойових розрахунків цих систем. І це дуже добре, що небо України буде надійно захищене. Цілком можливо, зараз у США у відрядженні і хтось із волинських військовослужбовців.


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото порталу «Цензор. нет»: система «Patriot» на бойовій позиції.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (578) - 87%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%