Уся проблема – в шапці

Уся проблема – в шапці


Якщо на одну шальку терезів покласти гарну зачіску, а на іншу – небезпеку захворіти, то дуже часто переважує перше. Особливо зараз, коли на святкових ранках або вечорах хочеться виглядати найкраще.

Але чим це може обернутися для нашого здоров’я? Кваліфіковану консультацію пропонує завідувач Луцького міського відділення екстреної медичної допомоги №1Ярослав Городь.

– Підказку на це питання дають іще наші предки, які вдягали головний убір, щойно повіють осінні вітри, і носили шапку ледь не до літа. А все тому, що застуда чіпляється в першу чергу до тих, у кого в холоді голова та ноги, – із багаторічного досвіду роботи на «швидкій» знає Ярослав Володимирович.

Тому тих, хто голову тримає в холоді, лікар попереджає про небезпеку захворіти. І не лише нежиттю або кашлем. Саме через відсутність у мороз кепки на голові можна самому собі наробити чимало біди.

– Навіть серед моїх знайомих є такі, які одну зиму відходили без шапки, а тепер мучаться через мігрень – тобто регулярні головні болі. Причому тепер біль турбує не лише в холод, а в усі пори роки, – зазначає Ярослав Городь. – Сам процес лікування мігрені доволі складний. Бо часто болить не вся голова, а тільки одна з півкуль. Відтак, лікуючи праву частину, водночас травмуємо ліву чи навпаки.  І ще, на жаль, мігрень як така не виліковується повністю. Таблетками або іншими препаратами знімаються лише симптоми хвороби: тобто неприємні відчуття. А от першопричина недуги все одно лишається.

Однак мігрень – це ще квіточки порівняно з іншими, куди серйознішими хворобами, запобігти яким можна завдяки все тій же шапці.

– Не раз доводилося виїжджати на виклик до пацієнта, який скаржився на головний біль, температуру й казав, ніби в нього ГРВІ. З’ясовувалося ж, що тут справа не в застуді, а в захворюванні головного мозку! – наголошує Ярослав Володимирович.

Ходіння без шапки у холод часто завершується менінгітом – запаленням кори головного мозку, що може за лічені дні позбавити людину життя.

– Подібним за походженням і симптомами є також енцефаліт, – продовжує Ярослав Городь. – В обох випадках піднімається температура, з’являються головний біль, слабкість у м’язах, нерідко – запаморочення, нудота, блювота. Ось чому пацієнти здебільшого вважають, що це банальна застуда, і зволікають зі зверненням до лікаря.

Однак є простий спосіб, аби розрізнити ГРВІ від запалення головного мозку. Для цього Ярослав Володимирович радить виконати таку вправу: опустити голову вниз, ніби пробуючи дістати підборіддям до грудей. Якщо при цьому у людини виникає сильний біль у потилиці – негайно мчіть до спеціаліста! Адже при менінгітах чи енцефалітах кожна година – на вагу золота.

Можна також через обвітрення шкіри голови «підхопити» гайморит (запалення лобних пазух).

– Аби встановити точний діагноз, пацієнту проводять енцефалограму (образно кажучи – «рентген голови»). Точну картину допомагає побачити також комп’ютерна томографія. А після того – тривале й дороговартісне лікування, – каже Ярослав Городь.

Коли врахувати, що тільки комп’ютерна томографія вартує коло 500-600 грн, то дешевше купити гарний головний убір, одяг із капюшоном або й замовити таксі, ніж ходити без шапки на холоді.

А ще варто пам’ятати: від холодного вітру з мокрим снігом на голові сильніше випадає волосся та значно швидше сивіє.

Отож, робіть висновки і будьте здорові!

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.

 

Корисні поради

Дуже змерзли?

Вмійте правильно зігрітися

*У жодному разі не дозволяється змерзлу частину тіла розтирати снігом.  Це травмує і без того травмовану шкіру. Крім цього, під час розтирання її можна пошкодити і зі снігом занести інфекцію.

*Змерзлі ноги чи руки потрібно помістити у воду такої ж температури, як наше тіло. І згодом додавати все теплішу рідину. Таким чином судити поступово розширяться, а кровообіг поліпшиться.

*Якщо відчуваєте, що сильно промерзли, на ніч попарте ноги, вдягніть вовняні шкарпетки, а до ступні прикладіть гірчичники чи всипте сухої гірчиці.

*Целофанові мішки – це засіб не тільки від промокання ніг. Якщо торбинка щільна та не рветься, вона зберігає тепло за принципом термоса.

Але найкраще – заздалегідь подбати, щоб ноги не мерзли. Для цього вибирайте чоботи з товстою підошвою, натуральні шкарпетки і нетісне взуття.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (581) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%