Про «партизанів», «відкати» і «майданчики»…

Про «партизанів», «відкати» і «майданчики»…

13 грудня у Києві відбувся другий етап позачергового IX З’їзду Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України». На жаль, висновок невтішний: за півроку влада нічого не зробила для проведення реформ та зберегла «тіньові схеми»…

У роботі з’їзду взяли участь понад 140 делегатів від територіальних відділень АППУзокрема Донеччини та Луганщини. Делегатів від Волині очолював директор КП «Волиньсофт» Василь Дутко, який очолює територіальне відділення АППУ.

Присутні критично проаналізували зміни суспільно-економічної ситуації в країні, запропоновану владою податкову реформу, зміни в діяльності Асоціації, її місцевих осередків.

Президент АППУ Василь Матійчик відзначив, що за півроку, які минули між проведенням першого та другого етапів з’їзду, слід констатувати відсутність кардинальних позитивних змін у податковій сфері. Навпаки – фіскальний тиск на платників податків збільшився, поширеність різного роду корупційних та тіньових форм залишилася на тому ж рівні.

«Тиск на бізнес продовжується шляхом «вибивання» коштів до бюджету із застосуванням добре відомих методів – сплати податків наперед, несвоєчасного відшкодування податку на додану вартість, відмови в прийманні податкової звітності, невизнанні здійснення господарської діяльності з метою зменшення витрат платників податків та податкового кредиту, індикативних показників, обтяжливих перевірок тощо. Не пішли в минуле такі явища, як «майданчики», «партизани», «відкати» тощо. Старі схеми продовжують працювати, як у частині податкових, так і в частині митних процедур», – відзначив Василь Матійчик.

Василь Олександрович підкреслив, що нещодавно запропоновані владою зміни до податкового законодавства мають чітко виражену фіскальну спрямованість, приймалися без оцінки впливу на економіку та без обговорення з представниками бізнесу і громадськості.

«Реформування податкової системи України має бути максимально зрозумілим для платників податків та має сприяти економічному зростанню. Чого варта лише ситуація з електронними ПДВ-рахунками? Ніхто не заперечує, що облік нарахування податкового кредиту та повернення ПДВ потребує реформування. Але складається враження, що спосіб, у який це зроблено, спеціально обрано такий, щоб реформа не пройшла!» – цитує слова Василя Матійчика прес-служба АППУ.

Делегати після предметного обговорення ухвалили звернення до центральних органів влади, в якому вимагають, аби всі гілки влади «дослухалися до голосу української громадськості», констатують «відсутність структурних реформ в усіх галузях економіки», «тиск на бізнес», «відсутність реальних дій по боротьбі з корупцією, а поодинокі успіхи є результатом зусиль ентузіастів та тиску західних партнерів і громадянського суспільства».

Окрім цього, АППУ стверджує: «Держава повинна стояти на захисті інтересів сумлінного платника податків та забезпечити прозорість витрачання бюджетних коштів, а також доступність одержання громадськими організаціями та платникам податків інформації щодо їх ефективного використання».

Наш кор.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.5%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.4%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%