Трибунал для путіна і лукашенкі

Трибунал для путіна і лукашенкі


Європейський парламент вирішив: ЄС та його члени мають домагатися створення спеціального міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії проти України, скоєного політичним та військовим керівництвом Росії. Чи реально запроторити за грати агресивних диктаторів владіміра путіна і аляксандра лукашенку?


Депутати від Європейського парламенту у м. Страсбурзі проголосували за резолюції, яка, правда, має рекомендаційний характер. «За» було віддано 472 голоси, «проти» – 19, утрималися – 33. 


Колеги з «Німецької хвилі» детально розповіли про цю безпрецедентну подію:


«Спеціальний трибунал – за аналогією з Нюрнберзьким процесом після Другої світової війни, де судили нацистських лідерів, – має створюватися в тісній співпраці з Україною та міжнародною спільнотою, бажано через ООН, вирішив Європарламент. Подібні трибунали створювалися за рішенням Ради Безпеки ООН і для судового переслідування осіб, винних у скоєнні воєнних злочинів у колишній Югославії та в Руанді». 


Головне завдання – знайти для цього загальний юридично обґрунтований шлях, а головна умова – суд повинен мати юрисдикцію для переслідування владіміра путіна, політичного та військового керівництва рф, а також аляксандра лукашенкі та керівництва Білорусі як держави, з території та за підтримки якої росія веде війну проти України.


«Справа в тому, що за злочини агресії несе відповідальність вище керівництво країни, але на нього поширюється міжнародний імунітет від іноземної кримінальної юрисдикції. Це означає, що з такого трибуналу необхідно зняти імунітет. Для цього і потрібна потужна підтримка світової спільноти, оскільки Рада Безпеки ООН паралізована в будь-якому питанні, яке стосується війни в Україні, адже росія є її постійним членом. Тому ЄС та Україна мають шукати підтримку у Генеральній Асамблеї ООН та на інших міжнародних форумах, активно використовуючи публічну дипломатію та стратегічну комунікацію, заявив у своїй резолюції Європарламент», – зазначається.


«Створення трибуналу стане чітким сигналом як російському суспільству, так і міжнародній спільноті про те, що владімір путін і керівництво рф можуть постати перед судом за злочин агресії в Україні», – переконані в Європарламенті.


А політичній, діловій еліті росії та союзникам кремля це рішення це має продемонструвати, що країна під керівництвом владіміра путіна більше не зможе повернутися до звичного ведення справ із Заходом.


Європарламентарі впевнені, що для України трибунал відіграє важливу роль у досягненні справедливості, а для всього світу – у стримуванні інших держав від повторення агресії.


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото Романа УСТИМЧУКА: маска путіна як мішень на позиціях українських бійців.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (404) - 87.1%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%