Унікальний проєкт… сховали в шухляду

Унікальний проєкт… сховали в шухляду


Чому луцький джип, на якому катався Віктор Ющенко, не пішов у серію?


Українцям розповіли про доволі непросту долю вітчизняного автомобіля ЛуАЗ. Свого часу на луцький автозавод приїздив навіть Президент України Віктор Ющенко, який у присутності тодішнього директора підприємства Володимира Гунчика і народного депутата України Катерини Ващук навіть сів за кермо і особисто випробував «ЛуАЗ-1301», проте якісний винахід волинських конструкторів так і не став на конвеєр…


«Є інформація про те, що нову «Волинянку» припинили виробляти через безліч незручностей, однак у мережі є унікальні кадри, які можуть показати один із останніх екземплярів «ЛуАЗ-1301», – нагадує події днів, котрі давно минули, портал «Нyser».


Важливо повідомити, що українські позашляховики виготовлялися у різні роки. Так, вони модифікувалися і робилися сучаснішими, проте, на превеликий жаль, виробництво цих машин припинилося.


Вперше знамениту «Волинянку» («ЛуАЗ-969», – ред.) було випущено ще 1960-х. Вже через 20 років було ухвалено рішення вдосконалити цей автомобіль та дати йому новий кузов та колеса. В народі її прозвали просто – «Бандерівка». Хоч і споживала багато бензину, але була дешева в обслуговуванні і їздила скрізь по будь-яких дорогах і в умовах повного бездоріжжя.


«Крім цього, у 1988 р. з'явився ще один прототип «ЛуАЗ-1301». Цей автомобіль не підходив до масового виробництва, оскільки заощаджено кошти на каркасі, який мав пластикові панелі. Але така конструкція виявилася цілком прийнятною для створення пікапів, ландо та фургонів», – зазначається.


Портал «Нyser» пише:


«Через кілька років розробники продовжили модифікацію українського позашляховика та подарували йому нові бампера та фари. Його зовнішній вигляд ставав сучаснішим і світ з'явився «ЛуАЗ-1301» від 2002 року випуску. Його планувалося запускати у серію з 2003 р. за ціною від 3 тисяч доларів США. Але, як відомо, на той час почалася серйозна криза, і виробництво зупинилося».


Саме в цей період в м. Луцьк навідався Віктор Ющенко, якому тодішній голова облдержадміністрації Микола Романюк у присутності народного депутата Катерини Ващук (дуже мріяла пролобіювати реанімацію виробництва та початок серійного виробництва українських джипів, – ред.) та на той час директора автозаводу Володимира Гунчика (за президентства Петра Порошенка був головою облдержадміністрації, залишив по собі поганий слід, а зараз перебуває невідомо для громадськості де, – ред.). Йому не лише показали одну з машин, але й запропонували сісти за кермо. На території підприємства Віктор Андрійович проїхався позашляховиком і дав високу оцінку «ЛуАЗ-1301».


Але…


Лобі прихильників ввезення з-за кордону інших автівок перемогло. І проєкт у серію не пішов… А зараз, в час війни, цій машині ціни б не було для армійців…


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото порталу «Нyser»: один із екземплярів «ЛуАЗ-1301».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (507) - 88.3%
Пізно (18) - 3.1%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (18) - 3.1%