«Золота» картопля… в солдатському казанку

«Золота» картопля… в солдатському казанку


Міністр оборони вважає, що закупівля продуктів для Збройних Сил України за втричі більшими від ринкових цінами – фейк. Чого вимагає Олексій Рєзніков?


21 січня авторитетне видання «Дзеркало тижня», котре починалося як один із незщалеждних медіапроєктів за підтримки США, опублікувало статтю, посилаючись на «злиті» документи, в якій порівнювались ціни закупівлі продуктів для військовослужбовців і ціни на ці ж продукти в супермаркеті. Про це повідомили й інші медіа, в тому числі «Волинська газета».


У статті під назваою «Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя» розміщена скан-копія нібито контракту на 13 млрд грн.


«Наперед вибачаюся перед читачами за завданий біль. Але насправді вибачатися повинне Міністерство оборони Олексія Рєзнікова, яке під час великої війни, схоже, збільшило апетити щодо розкрадань», – написав автор статті Юрій Ніколов.


Інформація обурила не лише військових та цивільних, але й політиків. Пролунали заклики до негайної відставки Олексія Рєзнікова, доповіді на закритому парламентському засіданні…


І що потім?


Міністерство оборони України 22 січня ц. р. заявило, що відомості щодо закупівель послуг харчування, які поширюються у ЗМІ, «розповсюджуються з ознаками навмисних маніпуляцій та вводять в оману»:


Пріоритетом Міністерства оборони України була і залишається організація якісного та безперебійного харчування військовослужбовців, в тому числі – у зоні ведення бойових дій. Для цього Міністерством у встановленому законом порядку здійснюється закупівля відповідних послуг. Відомості щодо змісту закупівель послуг харчування, які набули поширення в публічному просторі, розповсюджуються з ознаками навмисних маніпуляцій та вводять в оману».


Міністр оборони Олексій Резніков 21 січня звернувся до голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича з проханням невідкладно провести засідання Комітету та заслухати вичерпну інформацію щодо закупівель харчування військовослужбовців на 2023 р. за участі представників НАБУ та ДБР.


«Міноборони готує матеріали до Служби безпеки України з метою проведення розслідування щодо поширення завідомо неправдивих відомостей, які наносять шкоду інтересам оборони в особливий період. Нагадуємо, що Міноборони сповідує принцип нульової толерантності до корупції. Щодо епізодів, які набувають суспільного резонансу, незалежно від змісту та характеру подання інформації, проводиться службова перевірка», – йдеться у повідомленні відомства.


Портал «Главред» наголошує:


«Більш детальну інформацію з цього приводу пообіцяли оприлюднити за підсумками відповідного засідання Комітету, орієнтовно – у понеділок».


Але що навіть розщквартированим на Волині підрозділам Сил оборони постачають пролдукти харчування за цінами, значно вищими ніж у цивільній роздрібній торгівлі, то це теж очевидний факт.


Ольга ДАНИЛЮК.

Ілюстративне фото порталу «І-ua.tv».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%