Не можуть бути одночасно Героями України Бойко та командир батальйону, який загинув, виводячи своїх морпіхів з оточення, - Гудименко

Не можуть бути одночасно Героями України Бойко та командир батальйону, який загинув, виводячи своїх морпіхів з оточення, - Гудименко


Боєць ЗСУ та співзасновник партії «Демократична сокира» Юрій Гудименко наголошує на позбавленні Юрія Бойка всіх державних нагород, зокрема, Героя України.

 

Про це він повідомив у Facebook.

 

«Сьогодні стало відомо, що прем‘єр-міністр Шмигаль не знайшов підстав для позбавлення голови фракції ОПЗЖ Юрія Бойка звання Героя України. Продовжує бути Героєм України російський громадянин В‘ячеслав Богуслаєв, який сидить нині в СІЗО за державну зраду. Є Героєм України член партії "Єдіная Россія" Олександр Баталін, кримський колаборант.

 

У нас є Герой України Борис Білаш, недопоет-регіонал, головною заслугою якого перед державою було вилизування немаленької дупи Віктора Януковича. Відзначені нашою державою Народні артисти України Філіп Кіркоров, Ані Лорак і Таїсія Повалій, які зараз співають на концертах у Москві. Всі вони і ще багато інших упирів володіють ДЕРЖАВНИМИ нагородами: орденами, медалями, званнями «Герой України» і «Заслуженний/народний артист/художник/і так далі». І все це неправильно», - наголосив він.

 

За словами Гудименка, не можуть бути одночасно Героями України Бойко та командир батальйону, який загинув, виводячи своїх морпіхів з оточення.

 

«На заваді стоїть ст. 16 закону «Про державні нагороди», яка дає рівно одну можливість: «Позбавлення державних нагород може бути проведено Президентом України лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом». Один законний спосіб і все, крапка.

 

Але це не зовсім так. Є принаймні ще два шляхи», - пояснив він.

 

«Один – коли особу заганяють під санкції. Це такий собі сірий шлях, але він працює. Мінуси цього шляху – це саме шлях у обхід. Санкції – не для того, санкції це переважно економічний інструмент. Це мікроскоп, і забивати ним цвяхи, навіть у чийсь гроб, принаймні нелогічно. ...

 

Другий шлях – через суд (як вищезгаданий Віктор Фьодорович забирав звання Героя у Бандери та Шухевича), але законного там було мало, а незаконно – неправильно. Не можна вирішувати питання моралі аморальним шляхо»", - наголосив він.

 

Гудименко пропонує знайти третій шлях.

 

«Пропоную тим народним депутатам, які зацікавлені у якомога скорішому рішенні морального питання про нагороджених державними нагородами проросійських чортів, подати проект змін до Закону України "Про державні нагороди" наступного змісту.

 

Статтю 16 Закону України «Про державні нагороди» викласти у такій редакції:

 

«Позбавлення державних нагород може бути проведено Президентом України у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом, або рішенням Верховної Ради за поданням Президента України або не менш як третиною народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України».

 

Це не знищує нинішній принцип, за яким державні нагороди йдуть від президента України, і відповідно позбавлення нагород має теж йти від нього, але ставить запобіжник у вигляді парламенту над випадок, якщо президент захоче позбавити нагород достойну персону. А можливість подання третиною конституційного складу (це 150 депутатів) дає можливість опозиції стартувати процес, якщо влада не захоче цього робити самостійно.

 

«Тож я пропоную народним депутатам подати відповідні правки до закону і негайно після прийняття цих змін розпочати процес позбавлення Бойка, Богуслаєва і інших анілораків державних нагород, і в першу чергу – звання Героїв України», - пояснив він.

 

Ольга ДАНИЛЮК,

Фото: із відкритих джерел, ілюстративне.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (582) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%