У Луцьку буде вулиця Митрополита Анатолія (Дублянського)

У Луцьку буде вулиця Митрополита Анатолія (Дублянського)

Іменем жертводавця Волинської духовної семінарії буде названо вулицю, що зараз носить ім’я І. Курчатова (колись Гданська). 

Про перейменування частини вулиць обласного центру йшлося на засіданні сесії Луцької міської ради. Депутати вирішили з 1 травня надати чотирнадцяти з них інші назви. Зокрема, це вулиця, якою з 1960-х рр. радянська влада вшанувала Ігоря Курчатова – фізика, під керівництвом якого створено першу в СРСР атомну бомбу, - інформують у пресслужбі Волинської єпархії ПЦУ. 

Владика Анатолій (у миру Анатолій Захарович Дублянський) (1912–1997) – релігійний діяч, митрополит Созопольський, правлячий єпископ Західноєвропейської єпархії УАПЦ у складі Вселенського патріархату. Народився на Волині, жив у Луцьку, залишив вагомий внесок у культурі краю.  

Із 1944 р. був на еміграції. Друкувався в українській пресі Західної Європи, став дійсним і активним членом Інституту дослідів Волині в Канаді. У 1973 р. його обрано головою Вищого церковного управління в Німеччині з піднесенням до сану протопресвітера. У 1983 р. в Лондоні Собор УАПЦ обрав його архієпископом Паризьким і Західноєвропейським. А рішенням Собору в Ґенку (Бельгія) у 1994-му став митрополитом з осідком у Новому Ульмі.  

Перебуваючи за кордоном, архієрей створив чималу бібліотеку. Він листувався з керуючим на той час Волинською єпархією УПЦ КП єпископом Серафимом (Верзуном), який порадив передати бібліотечну спадщину Волинській духовній семінарії в Луцьку. Обов’язковими умовами власника було, щоб усі пожертвувані книжки зберігалися у ній як «Бібліотека архієпископа Анатолія Дублянського». Ніхто не мав права нічого брати собі у власність із неї, а користуватися міг кожен за потребою. 

Крім книгозбірні, ієрарх до кінця свого життя давав щедрі грошові пожертви на розвиток ВДС. Нині більшість книг владики знаходиться в іменному фонді № 6 митрополита Анатолія (Дублянського) бібліотеки ВПБА – правонаступника Волинської духовної семінарії. 

Наш кор. 

Фото Волинської єпархії. 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (582) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%