Про гроші, палки та… бензопилки

Про гроші, палки  та… бензопилки

– Будемо говорити про гроші, зарплатню, дебіторську та кредиторську заборгованість! – так розпочав грудневу нараду начальник лісоуправління Василь Мазурик. При цьому додав, що хоч рік завершується з добрими показниками і наближаються новорічно-різдвяні свята, настрій у колективу далеко не святковий і цьому причиною неоголошена війна.

Відомо, що на неї призвано і лісівників. Разом з іншими вони перебувають у найгарячіших точках, є вбиті і поранені. Але лісівники ведуть ще й битву за Україну. Це чи не єдина державна галузь, у яку нинішній уряд не вкладає ні коштів, ні особливих зусиль. Лісова галузь – один із головних платників податків у бюджети всіх рівнів. А ще лісівники Волині надають значну благодійну допомогу учасникам АТО та їх сім’ям, малозабезпеченим, ведуть величезну патріотичну роботу серед усіх верств населення. Серед запрошених – директори, головні лісничі, головні інженери, економісти, бухгалтери та голови профспілкових організацій державних лісогосподарських підприємств. Їм більш, аніж будь-кому, відомо, як важко втримати лісогосподарства на позитиві, з прибутками, новою технікою, повсякденним виконанням планових показників. А все тому, що працюють командно, є довіра і патріотизм.

 Начальник відділу лісових ресурсів управління Григорій Новосад говорить про об’ємні показники, заготівлю деревини від рубок головного користування, поділяночне освоєння, переробку та реалізацію деревини на експорт і внутрішній ринки, аукціонні зобов’язання перед вітчизняними та зарубіжними покупцями, фансировину, пиловник дубовий і сосновий, техсировину. Не обминає увагою і «ялинкову тему».

– На сьогодні реалізовано 22500 новорічних ялинок і сосонок на 834 тис. грн, – зазначає Григорій Олександрович. При цьому середня ціна одного новорічного деревця сягала 37 грн. Найбільше ялинок реалізували ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» (4000), ДП «Ківерцівське ЛГ» (2700) та ДП «Турійське ЛГ» (2600).

Не залишилися поза увагою доповідача теми освоєння лісосічного фонду на І квартал наступного року та безпечні умови праці, що має стати пріоритетним завданням кожного лісогосподарства. Штатні бригади мають бути укомплектовані усім необхідним – сучасними бензопилами, спецодягом, обладнаними автомобілями, будиночками для обігріву. Треба продумати місячні, декадні, тижневі, щоденні плани.
Василь Мазурик розставляє всі крапки у цьому блоку питань, відтак надає слово своєму заступнику, начальнику відділу бухобліку, аудиту, фінансів та звітності – головному бухгалтер управління Лідії Турянській. Вона аналізує стан розрахунків із постачальниками та покупцями, причини виникнення дебіторської та кредиторської заборгованості і шляхи їх зменшення, мовить про необхідність підвищення зарплатні. Виконання показників – також у полі зор головного фінансиста: станом на 18 грудня 2014 р. обсяг реалізованої продукції становить 28625,2 тис. грн (план –35828,6 тис. грн), що сягає 80%. На розрахункові рахунки підприємств поступило 29992 тис. грн, що до реалізації становить 96%. Станом на 18 грудня поточного року платежі до бюджету заплачено в сумі 6466,4 тис. грн (план 7814,8 тис. грн). Голова профспілки працівників лісового господарства Павло Матіюк розповідає про засідання Президії профспілки працівників лісового господарства у Києві. Зауважує, що когось дратує успішна праця лісівників і той хтось у будь-який спосіб прагне зробити шкоду лісогалузі. Як приклад наводить останню ініціативу про заборону експорту лісодеревини. У сьогоднішній час йде така девальвація гривні, навіть Національний банк склав руки, економістам та головним бухгалтерам лісопідприємств у ручному режимі доводиться маневрувати у цьому штормовому океані. Стабілізуючу роль має якраз експорт деревини. Це при тому, що лісогалузь – на самоокупності. Ніхто не говорить про допомогу лісівникам, але всі намагаються зашкодити, втручаються у роботу лісопідприємств, в управління лісовим господарством. Павло Матіюк нагадав, що лісівники – державні люди і працюють задля державного інтересу.

– Якщо хтось із лісівників щось не так робить, не дотримується законності, є прокуратура, Служба безпеки України, зрештою суд, – наголосив профспілковий лідер Волині. – Не можна саботувати нашу роботу. Ми маємо поставити питання про охоронну структуру державної установи. Ніхто не має права шкодити її державницькій роботі, інакше нам доведеться вийти з бензопилами до деяких організацій, але тоді ми знімаємо із себе відповідальність за наслідки. Ми вміємо і можемо себе захистити.

Павло Матіюк мав на увазі перешкоджання роботі лісоуправління і зокрема її головному лісничому Сергієві Шереметі. До цього вже неодноразово вдаються деякі радикальні сили.

Така гостра і емоційна промова. Начальник лісоуправління насамкінець привітав усіх із Новим роком і Різдвом Христовим, побажав миру і щастя. У роботі грудневої лісонаради взяв участь перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик.

P.S. Того ж дня, у цій же залі відбулося засідання Громадської ради, що діє при облуправлінні. Головував на ній голова ради Петро Шишко. У її роботі також брав участь і начальник лісоуправління Василь Мазурик. Громадська рада проходила емоційно, висловлювалося багато пропозицій, думок, рекомендацій і щодо кадрової політики, і щодо роботи лісової охорони, з інших важливих аспектів діяльності лісової галузі. Під час зачіпалися дуже тонкі і фахові питання, як-то відпуск деревини з нижніх складів або ж вивезення деревини хлистами з ділянок, а іноді й невпопад – як створення незалежної лісової охорони, але за фінансування лісоуправління. І варто сказати, що з обох боків є вболівання за державу, але нема обопільної довіри. Іноді складалося враження, що члени Громадської ради нікому з теперішніх лісівників не довіряють. Тоді потрібно самим заступати на лісівничу вахту, починати зі збору насіння, його пророщування, висадки, створення різними способами лісових насаджень, догляду, охорони і, звичайно, готовності платити податки, допомагати бійцям АТО і бідним верствам населення, заробляти кошти на лісогосподарські роботи, зрештою, собі на прожиття... Хтось на пропозицію Петра Шишка створити незалежну лісоохоронну групу запропонував до штатних рейдових груп лісопідприємств увести автомайданівців, самооборонівців, правосекторівців... Це би посприяло як взаємному довір’ю, так і обопільному контролю один за одним. Але, схоже, стежку миру не всі готові шукати. Начальнику лісоуправління Василю Мазурику, навіть при його свободівському державницькому мисленні, у Громради важко знайти пораду і розуміння, тим паче отримати бодай якийсь концепт, як рухатися до патріотичного українного лісівництва. Про це він нагадав присутнім: «Відповідальність перед судами на мені, а не на громадських організаціях...»

– Це не ваші опоненти тут сидять! – запевнив екс-керівник «Правого сектору» Волині Павло Данильчук. – Треба щось змінювати.

Прикро однак, що ніхто не бачить тих багатьох разючих змін на краще, що відбулися. І в Україні, і в лісівників Волині.

Сергій ЦЮРИЦЬ.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%