ЗРК SAMP/T на прізвисько Mamba

ЗРК SAMP/T на прізвисько Mamba

Уряди Франції та Італії погодили в межах військової допомоги передачу ЗСУ протиракетної системи – зенітно-ракетного комплексу SAMP/T, який називають Mamba. Партнери переконані, що вона допоможе надійніше захистити небо над Україною.

Систему відправлять уже навесні 2023 року, анонсував у Twitter глава французького Міноборони Себастьян Лекорню.

«Разом із Гвідо Крозетто вирішили поставити в Україну ЗРК SAMP/T-Mamba навесні 2023 року. Ця система дозволить захистити цивільне населення та інфраструктуру від атак з боку Росії», – написав політик.

Його український колега – міністр оборони України Олексій Резніков – подякував у Twitter союзникам за підтримку. Він наголосив, що така система ПРО допоможе українцям врятувати тисячі життів від атак російських терористів.

«Я дуже вдячний своїм колегам Себастьяну Лекорню та Гвідо Крозетто, які вирішили поставити ЗРК SAMP/T для ЗСУ… Крок за кроком ми закриємо небо над Україною», – висловив переконання він.

Зауважимо, французький та італійський уряди підтримали передачу для потреб української армії таких систем протиракетної оборони ще в грудні 2022-го. Запит надійшов від президента України Володимира Зеленського.

SAMP/T є найсучаснішим ЗРК на озброєнні французьких збройних сил. Він виробляється компанією Eurosam – спільним підприємством MBDA та Thales із рівною участю 50:50. Його ключовими компонентами є ракета Aster 30 і багатофункціональний радар Arabel.

До складу системи, відомішої за назвою Mamba, входить блок управління вогнем на базі багатофункціонального електронного скануючого радара Arabel, автомобільна установка вертикальної наземної пускової установки, встановлена ​​на французьких вантажівках Renault-KERAX 8×8, модуль ураження, що включає комп’ютер Mara, та пульти оператора Magics, встановлені на вантажівці Kerax.

ЗРК використовується для захистуважливих об’єктів та розгорнутих сил від ракетних загроз (балістичних ракет театру військових дій, протистояння, крилатих, протирадіолокаційних ракет), літаків і безпілотників, замінюючи всі існуючі системи класу «земля-повітря» середньої дальності. Так, Mamba єдині з європейських подібних комплексів можуть знищувати тактичні балістичні ракети на відстані 15-35 км.

Максимальна швидкість ракет Aster 30, які використовує цей ЗРК, становить 14 км/сек. Вона може перехоплювати цілі на висоті від 50 до 20 км.

Максимальна дальність польоту Aster 30 – 100 км, а по авіаційних цілях висотою менш як 3 км – 50 км.

Наш кор.

Фото з доступних джерел.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%