Між двох вогнів

Між двох вогнів

Чим відзначили День міліції іваничівські правоохоронці?

Нинішній рік кардинально змінив країну. І кому в тих процесах не позаздриш, так це міліції. Адже вона фактично опинилися між двох вогнів: корилися наказам і слухали голос совісті, чули крики «Ганьба!» і дякували за «Герої!».

Зима: доки активісти скандуали, міліція шукала вбивцю

Так, – погоджується начальник Іваничівського райвідділу міліції Віталій Мархальчук,–  рік, який минає, був непростим. Адже коли одні волиняни боролися за ідеї Майдану, інші цинічно порушували закон, бо вважали: в розгул демократії їм усе зійде з рук.

–У такій ситуації ми опинилися, коли натовп активістів підійшов до будинку РВ УМВС. До людей, які гукали «Міліція з народом!» вийшов тільки я та перший зам. А все тому, що інші працівники райвідділу працювали над розкриттям особливо тяжкого злочину в селі Заболотці. Тож доки мої колеги виходили на слід нелюда, який своїй жертві завдав 98 ножових ударів, я слухав бунтарів і запевняв: районні правоохоронці ніколи не підуть проти закону совісті.

Таким чином на засадах домовленості й розуміння будівля райвідділу міліції, так само, як і решта держустанов Іваничівщини, уникнула ганебного закидання бруківкою та коктейлями Молотова, як це сталося в Луцьку із приміщенням облуправління УМВСУ. А вже за день після резонансного вбивства в Заболотцях удалося затримати вбивцю, якому не було й 18-ти.

–Стикнулися ми і з  випадком, коли в лютому двоє чоловіків у масках цинічно пограбували сторожа автошколи, - пригадує Віталій Мархальчук. Дискредитуючи тих активістів, які теж використовували балаклави, ці молодики у Старій Лішні пригрозили чоловікові ножем, забрали скутера й поїхали в невідомому напрямку. Через два тижні правоохоронці встановили: один зі злочинців – із Нововлинська, інший – із села Біличі Іваничівського р-ну.

Весна: серійних злочинців піймали на гарячому

В той час, коли всі погляди волинян були прикуті до подій у Криму та на Сході, районні міліціонери мусили вдатися до оперативних заходів, аби зупинити серію крадіжок у селищі Іваничі.

–У великодній період раз по раз стали до нас звертатися люди й нарікати: хтось обкрадає їхні дачі й гаражі, – продовжує підполковник Мархальчук. – У кожному з п’яти епізодів почерк був однаковий: проникають у приміщення й виносять більш-менш цінні електроприлади: дрельки, болгарки, бензопили. Як з’ясувалося, орудувала група із трьох осіб. Молодшому –14-ть, старшому – 16-ть. Усі – із небідних родин, – констатує начальник райвідділу.


На фоні загального збурення, а іноді і вседозволеності хлопці вирішили й собі пригод пошукати, заодно й на кишенькові гроші розбагатіти. Батьки, дізнавшись про походеньки своїх синів, були шоковані. Але тепер ці підлітки на контролі міліції. І будемо сподіватися, на легкі гроші більше не спокусяться.

Так само підняла всіх на ноги крадіжка із проникненням, яку зафіксували в Горохові, зазначає керівник. А зухвалість полягала в тому, що об’єктом злочинця стала церковна лавка.

–Оперативники райвідділу міліції спрацювали фахово та невдовзі констатували: проти закону і моралі пішов 16-літній місцевий житель. Окрім церковної лавки в Горохові, він обікрав сільську раду в Морозовичах (звідти через вікно виніс дві тисячі 500 гривень та ноут-бук). Але на відміну від попередньої «гоп-компанії», цей хлопець виховувався у неповній сім’ї, мешкав то у мами в Горохові, то в тата у Морозовичах, тож саме там скоював правовопорушення.
Літо: добровольцем на війну

Коли на Україну зазіхнув агресор, уже ніхто не сумнівався, що міліція (принаймні волинська) дійсно з народом. Адже серед тих, хто з доброї волі зголосився стати на захист наших східних кордонів, опинилися і правоохоронці Іваничівщини.

–Ми пишаємося нашими Дмитром Дименком і Олександром Ципою. Хлопці, яким виповнилося 25-ть і 23 роки, записалися добровольцями, полишили роботу дільничного інспектора міліції в селах Менчичі і Павлівка, та вирушили в зону АТО, - каже начальник РВ УМВСУ.

Виявом довіри до правоохоронців стала підтримка, яку продемонстрували жителі району. Бо якщо формою  забезпечували обласне керівництво й волонтери, то продукти харчування взяли на себе прості жителі, земляки.

Осінь: одні з автатоматами, інші – з бензопилами.

Після 30-денного перебування Дмитра та Олександра в зоні АТО їм на заміну вирішили стати ще троє іваничівських правоохоронців: дільничний Богдан Грицько, помічник оператора чергового Михайло Борейко та начальник ізолятора тимчасового тримання РВ УМВСУ Ігор Котловець.

Паралельно з цим, іваничівські міліціонери не лишаються осторонь сімей, чиї рідні зараз воюють. Звернулася, приміром, жителька одного села, аби їй із дровами підсобили, доки син на Сході, і правоохоронці вирішили: чому б ні? Взялися за бензопилу й допомогли з деревиною на зиму.

–Хоча в нас у штаті лише 46 працівників, але мусимо віднаходити можливість і на східних фронтах воювати, і у себе в районі порядок підтримувати, - каже Віталій Мархальчук. – Якби не криміногенний Нововолинськ, який на території Іваничівського району, та не угон скутерів (що останнім часом надто поширене) ми би числилися серед найспокійніших районів. Хоча й без того за рівнем розкриття злочинів ми – на шостому місці серед 16-ти районів Волині.

От тільки, зізнається підполковник міліції, так і лишається гострою проблема з кадрами:

–З усього райвідділу один я маю 21 рік досвіду роботи в правоохоронних органах. Вісім із десяти працівників трудяться в МВС три-п’ять років. А середній вік районного правоохоронця – 25-років. Тож коли чую нарікання щодо неналежної кваліфікації спеціалістів, запитую: а звідки той має взятися? Попрацюють – навчаться. Тим більше, що на одного дільничного інспектора міліції припадає до семи тисяч населення і всіх жителів правоохоронець має тримати в полі зору.

На порозі нового 2015-го року Віталій Мархальчук усе ж воліє говорити про хороше. Тому зичить працівникам внутрішніх справ, аби кількість виходів на роботу дорівнювала кількостям повернень. І вірить: тільки разом ми зможемо повернути мир в Україну та спокій у домівки.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (69) - 86.3%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5%