Чому безкоштовне лікування від онко – платне?

Чому безкоштовне лікування від онко – платне?


У 2022 р. в Україні злоякісні новоутворення було виявлено у понад 219 тис. людей. При цьому направлення до онкологів було видано 342 тис. дорослим пацієнтам і майже 12 тис. дітей. А ще було викрито злочинну масштабну схему з продажу хворим на злоякіфсні пухдлини ліків, які… повинні були видаватися безкоштовно! Що коїться та як діяти правильно?


Агенція «РБК-Україна» з посиланням на дані Національної служби здоров'я України повідомила, що кожен українець із підозрою на онкозахворювання має право на ряд безкоштовних послуг та досліджень:

«Направлення на ці дослідження видаються сімейним лікарем. Йдеться про:


мамографію;


цистоскопію;


гістероскопію;


бронхоскопію;


колоноскопію;


гастроскопію.


Окрім цього пацієнт із підозрою на захворювання має право на безоплатну діагностику в амбулаторних і стаціонарних умовах:


аналізу крові;


аналізу спинномозкової рідини;


інструментального дослідження (МРТ і КТ, зокрема з внутрішньовенним контрастуванням, УЗД, рентген-дослідження, сцинтиграфія, тощо).


Однак ціобстеження можна зробити тільки в певних медичних закладах. Їх адреси можна дізнатись натиснувши ТУТ або за номером контакт центру НСЗУ 16-77».


Також наголошується:


«Ті, кому в результаті обстеження підтвердили невтішний діагноз, мають право на безоплатне лікування в амбулаторних або стаціонарних умовах. Воно включає в себе як лабораторні так інструментальні дослідження. Окрім цього туди входять ліки, інтенсивна терапія, киснева підтримка, знеболення».


У НСЗУ нагадали, що безкоштовними є як променева, так хіміотерапія, включаючи витратні матеріалі та медикаментозну підтримку. При цьому, у разі необхідності хірургічного втручання – його вартість покривається за рахунок пакету «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах». В безоплатну допомогу включена анестезія, всі витратні матеріали та обстеження.


Також забезпечення пацієнтів ліками відбувається за декількома напрямками. Кожен медзаклад має публікувати списки наявних безкоштовних препаратів на своїх сайтах або стендах. За їх розподіл несуть відповідальність обласні департаменти охорони здоров’я. А от перевірити їх наявність можна скориствшись сервісом Є-ліки.


У випадку, коли пацієнт досягає ремісії, його супровід також безкоштовний.


«Здоров’я – це не те, що можна відкласти на потім. Особливо, коли це онкологічні захворювання. В Україні діагностика, лікування та ліки включені в Програму медгарантій і безоплатні для пацієнтів з підозрою чи встановленим онкодіагнозом. Цьогоріч лікування онкозахворювань передбачено понад 6,5 млрд грн та майже 525,5 на раннє виявлення», – зазначила Голова НСЗУ Наталія Гусак».


Але чи насправді все так, як повідомляє НСЗУ?


Торік в Україні розгорнувся бурхливий скандал. У кількох областях держави (на Волині за руку не спіймали нікого, – ред.) правоохоронці викрили злочинну схему білохалатників, які торгували ліками для пацієнтів через свої приватні аптеки в онкодиспансерах, хоча повинні були їх надавати безкоштовно.


Як покарали ловців грошей на чужій біді, наразі невідомо.


Ольга ДАНИЛЮК.

Ілюстративне фото Агенції «РБК-Україна».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%