Чи існують чесні лікарі, які перевірять діяльність медиків-хабарників?

Чи існують чесні лікарі, які перевірять діяльність медиків-хабарників?


Білохалатників із військово-лікарських комісій треба поголовно перевірити. Серед них чимало хапуг, які за гроші або «по дзвінку» цілком здорових чоловіків робили непридатними до військової служби. Викритий на облуді високопосадовець із Центральної ВЛК може бути лише вершиною айсберга, частина з якого осіла і на Волині.


Голова фракції «Слуга народу» Давід Арахамія закликавправоохоронні органи переглянути всі рішення Центральної військово-лікарської комісії ЗСУ за останні 6 місяців.


«Вітаю СБУ і ДБР із викриттям заступника начальника Центральної військово-лікарської комісії ЗСУ на системній корупції на темі ухилення від проходження служби, – зазначив нардеп. – Закликаю правоохоронні органи переглянути рішення Комісії за останні 6 місяців, щоб не дати хабарникам і тим, хто їм платив, досягнути своїх цілей».


Черговий ганебний скандал виник після того, як правоохоронці задокументовали низку епізодів отримання хабарів посадовцем, заступником Голови Цетральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України, за видачу довідок про непридатність до військової служби для виїзду за кордон.


«У одному з випадків до посадовця звернувся знайомий, який очолює благодійний фонд. Його співробітнику потрібно було виїхати за кордон для пошуку та завезення до України гуманітарної допомоги. Керівник фонду не знав порядку виїзду з України для волонтерів і тому спитав у заступника начальника Центральної військово-лікарської комісії, як оформити цей виїзд.


Посадовець повідомив, що такий виїзд потрібно оформлювати за допомогою видачі довідки про непридатність до військової служби, що є неправдою. Він пообіцяв організувати оформлення такої довідки за «винагороду» у сумі 5 тис. доларів США», – йдеться в повідомленні пресслужби ДБР.


За даними ДБР, посадовець отримав аванс у 2,5 тис. доларів США та почав оформлювати документи, проте був викритий правоохоронцями:

«Під час обшуків за місцем роботи та мешкання фігуранта правоохоронці виявили великі суми готівкових коштів у різних валютах на суму понад 5 млн гривень, походження яких наразі встановлюється».


А буквально цими днями у сусідній Львівській обл. затримали військового комісара і заступника голови обласної ВЛК за аналогічними оборудками. Тільки «такса» для ухилянтів там була іншою – 3 тис. доларів США…


Але після цілковитого схвалення такої ініціативи Давіда Арахамії (чому з нею не виступив чинний Міністр оборони Олексій Рєзніков – це також запитання!) виникає кілька цілком слушних проблем.


Насамперед, хто буде перевіряти наслідки діяльності ЦВЛК ЗСУ і чи не діятимуть українські білохалатники за принципом «ворон воронові ока не виклює»?


По-друге, чимало військовослужбовців були звільнені в запас як непридатні до військової служби рішеннями ВЛК інших рівнів, у тому числі цивільних лікувальних закладів на рівні областей, районів та міст, у тому числі і на Волині. На цьому ж рівні цілком здорові чоловіки та жінки за гроші визнавалися безнадійно хворими… Чи стосується ініціатива Давіда Арахамії і даного напрямку та, повертаючись до вище озвученої проблеми, хто їх перевірить?


Можливо, слід запросити у відрядження військових лікарів із країн НАТО? Бо до наших «фахівців» особливої довіри немає…


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото пресслужби ДБР: спійманий на хабарництві військовослужбовець ЦВЛК МО.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (507) - 88.3%
Пізно (18) - 3.1%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (18) - 3.1%