Головні питання січня

Головні питання січня

Фінальна оперативна нарада 2014-го у стінах Волинської облдержадміністрації відбулася пізніше звичного. Правда, на те, у Володимира Гунчика були серйозні підстави: він разом із рідними, друзями, волонтерами, активістами зустрічав бійців першого батальйону територіальної оборони «Волинь», які нарешті повернулися на вистраждану ротацію.

Згодом Володимир Петрович додасть: добровольці та мобілізовані бійці 1-го БТО зможуть прибути додому після того, як здадуть зброю й техніку в місці дислокації (14-та бригада у Володимирі-Волинському). Крайній термін – 10-та ранку 31 грудня. Новий рік кожен військовослужбовець має  зустріти вдома. Мало того – голова облдержадміністрації доручив забезпечити організований доїзд бійцям до власних осель.

…А почали нараду зі сльозами на очах. Не могла стримати сліз дружина загиблого добровольця роти «Світязь» Володимира Іщука із с. Підгайці Луцького р-ну , який загинув ще влітку і став першим з цього підрозділу, хто віддав своє життя за Вітчизну. Він умирав на руках іншого бійця – Олександра Сивого, котрий теж із Луцького р-ну. Той був фельдшером, рятував побратима, як міг… А сам загинув згодом. Лише 27 грудня з ним змогли попрощатися рідні та земляки.  Володимира Іщука указом Президента України посмертно нагороджено орденом «За заслуги ІІІ ступеня». 29 грудня під час оперативної наради голова облдержадміністрації Володимир Гунчик вручив його згорьованій дружині.

«Я розумію, що ніякі нагороди не повернуть вам чоловіка, але це те найменше, що держава може для вас зробити», – зазначив Володимир Петрович.

А от головним питанням січня, за його словами, окрім усього, що пов’язане з подіями на Сході, є бюджетний процес. 29 грудня, уночі, Верховна Рада прийняла бюджет, відтак дала можливість розпочати відповідні процеси в селах, селищах, містах та областях. Тому на Волині влада сподівається всередині січня провести так звану бюджетну сесію обласної ради і сформувати «головний фінансовий документ» регіону на 2015 р..

До того в облдержадміністрації повинні підготувати інформацію про бюджет за трьома напрямками: захищені статті; кошти на розвиток; перехідні кошти з 2014 року, що допоможе обранцям, які голосуватимуть за бюджет області, на який ресурс зможуть розраховувати волиняни наступного року.

Бюджети різних рівнів, наголосив голова облдержадміністрації, мають бути реальними, а не популістськими.

Олена ЛІВІЦЬКА.

На фото автора: дружина загиблого Володимира Іщука приймає орден від Володимира Гунчика.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%