Польська зброя – в Грузії. А в Україні?!

Польська зброя – в Грузії. А в Україні?!

В Луцьку побував дуже шанований і авторитетний польський дипломат та політик, який давно виступає з підтримкою ідеї допомоги Україні всіма доступними засобами аж до продажу нашій державі потрібних її Збройним Силам сучасних озброєнь.

Павел Залєвскі – дуже шанована та впливова людина в сусідній Польщі. Хоча б тому, що донедавна був євродепутатом у Брюсселі, а до цього – очолював профільну депутатську комісію з міжнародних справ у Сеймі Республіки Польща та був заступником міністра закордонних справ РП. Та нещодавно досвідчений дипломат та урядовець виступив в новій та дуже цікавій іпостасі – як співголова Польсько-українського форуму партнерства напередодні офіційного візиту Президента Петра Порошенка до Варшави він відвідав Луцьк, де провів зустріч із представниками різних громадських середовищ та поспілкувався з Генеральним консулом РП Беатою Бживчи та консулом Кшиштофом Савіцкі.
Чому приїжджав цей впливовий політик і чого можна очікувати в українсько-польських взаєминах на міжрегіональному рівні найближчим часом?
Спробуймо відповісти не це ключове питання, дослухаючись до самого Павела Залєвскі, який у Луцьку сказав:
«Громадськість у всіх країнах повинна демократичними механізмами контролювати якість та результати діяльності влади. За нинішніх обставин дуже поважаю українське суспільство, яке бореться з агресією Кремля та намагається розбудувати демократичні інститути власної влади. У Польщі ми ще 25 літ тому усвідомили, що справжня незалежність здобувається лише в боротьбі, бо та, котра дістається безкровно,  часом є непевною…
Другий виклик для українців у вигляді Майдану, що відбувся, полягає в тому, що потрібні реформи, які повинні наблизити цю країну до стандартів Європейського Союзу. Бо досягнута перемога над старим кланово-олігархічним режимом – ось найголовніша перемога Майдану. Бо ця система була не тільки виявом зневаги до Української держави з боку Москви, але й певним інструментом контролю з боку Кремля.
Тому конфлікт між Кремлем та Україною, а, коли бути точнішим, конфлікт між Кремлем і Євросоюзом, це конфлікт стандартів. З одного боку наступають авторитаризм, корупція, зневага до громадян, насамперед – самих росіян. З другого обороняються законність, право та демократія.  Тому дуже важливо, щоб реформи, розпочаті Урядом України та Президентом, завершилися успіхом не лише на рівні Києва, але й тут, на Волині, в кожному регіоні держави».
Цікаво, що крім участі в офіційних заходах, які проводили в Варшаві Президент РП Броніслав Коморовські та глава Української держави Петро Порошенко, Павел Залєвскі у розмові з журналістом варшавської газети «Super Express» значно раніше дав відповідь на ще одне важливе для українців питання: чи має право Польща постачати в Україну зброю.
«…Якщо українці хочуть купити таке озброєння, то очевидно, що ми його повинні продавати. Так само, як колись продавали зброю Грузії», – заявив він.
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото з газети «Super Express»: Павел Залєвскі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (404) - 87.1%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%