Перейменування триває. Про Петлюру знову забули...

Перейменування триває. Про Петлюру знову забули...


8 лютого відбулося засідання луцької комісії з питань впорядкування назв вулиць. Що запропонували і чому знову проігнорували одного з керівників Української Народної Республіки Симона Петлюру?


У порядку денному було чимало пунктів, які потребували фахових оцінок спеціалістів, щоби згодом рекомендувати депутатам Луцької міської ради прийняти відповідне юридичне рішення, – інформує пресслужба мерії.


Комісія розглянула звернення громадян щодо перейменування вул. Станіславського (Константін Станіславскій – російський радянський театральний режисер, йому належить крилата фраза про фальшиву гру акторів «Нє вєрю!»», – ред.) на давньоруського князя Ярослава Мудрого. Тепер департамент містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради анонсуватиме громадське обговорення з цього приводу. Якщо нова назва людям сподобається – вона, ймовірно, буде проголосована і депутатами.


«Також члени комісії взяли до відома пропозицію громадян, яким не байдужа історія і топоніміка м. Луцька. Вони запропонували перейменовувати вулиці обласного центру та прилеглих громад на честь визначних українців», – пише «Перший канал соціальних новин».


І додає:


«Нову назву незабаром може отримати вул. Хакімова (Нематджан Хакімов, узбек, загинув під час Другої світової війни в слкаді РККА на Маневиччині в січні 1944 р.,  –  ред.), що у середмісті м. Луцька. Ймовірно, вона носитиме ім'я знаного митця – Миколи Кумановського. А ось вулиця Пушкіна – ще на стадії обговорення. 25 березня у приміщенні ЦНАПу відбудуться громадські обговорення з приводу цього. Пропонуються кілька назв вулиці: одна з них – Вальдемара Пясецького. Він був відомим краєзнавцем, котрий певний час навіть працював у приміщенні, що розташоване на вулиці імені російського поета.


Розглянули також пропозицію лучанки, яка запропонувала одну з декомунізованих вулиць міста назвати «Союз українок». Присутні підтримали ідею активістки й внесли запропоновану назву до переліку потенційних.


Попередньо більшістю голосів комісія найменувала частину вул. Пантелеймона Куліша, яка залишилася без назви, лише з нумерацією. Щоб її жителі мали можливість і будуватися, і юридично там проживати, запропонувала взяти назву – вулиця Єднання. 


Усі ці пропозиції комісії будуть підготовлені та внесені на розгляд сесії Луцької міської ради. Якщо депутати проголосують схвально, озвучені вище декомунізовані нові назви вулиць незабаром з'являться на адресних табличках».


А от чому члени і членкині комісії знову проігнорували неодноразові пропозиції одну з вулиць обласного центру назвати одного з керівників Української Народної Республіки Симона Петлюри, залишається загадкою? Тим паче, що він, як і керівник однієї з гілок ОУН Андрій Мельник, у період Української національної революції 1917-1921 р. за даними, що заслуговують на довіру, дійсно перебував у м. Луцьку! Але вулиць на їхню честь ау нас немає, хоча третій учасник тих подій, засновник Організації Українських Націоналістів Євген Коновалець, пошанований...


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото з архіву: таким був Симон Петлюра.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (507) - 88.3%
Пізно (18) - 3.1%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (18) - 3.1%