Екс-нардепа від Ковельського округу №21 посадять у швейцарську тюрму?! (оновлено)

Екс-нардепа від Ковельського округу №21 посадять у швейцарську тюрму?! (оновлено)

Прем'єр Арсеній Яценюк готовий надати будь-яку інформацію на будь-який запит в питаннях звинувачень у корупції. Так на підсумковій прес-конференції 30 грудня 2014 р. він відповів на запитання, чи правда, що швейцарські правоохоронці хочуть оштрафувати народного депутата України від «Народного Фронту» та одного з найголовніших спонсорів цієї партії Миколу Мартиненка на 1 мільйон франків (майже півтора мільйони доларів США!) і засудити до 5 років в’язниці.


У чому суть скандалу, пов’язаного з багаторічним народним депутатом Миколою Мартиненком, який кілька скликань поспіль обирався до парламенту від Ковельського округу №21?
«Українська правда» з цього приводу наводить інформацію, отриману від чеських журналістів:
«Skoda JS» (атомне машинобудування) підозрюється у хабарі українському політику Миколі Мартиненку. «Skoda JS»  виробляє обладнання для ядерних електростанцій і отримала замовлення від Енергоатому в 2013 р. для трьох ядерних електростанцій. «Швейцарська прокуратура почала розслідування злочинів – хабарництва іноземних державних посадових осіб і відмивання коштів», – сказано у статті. Згідно з матеріалами, гроші йшли через рахунок компанії «Bredcrest Investment» у Панамі, бенефіціарним власником якої є пан Мартиненко. Згідно зі швейцарськими законами Мартиненку загрожує штраф в розмірі  1 млн франків і 5 років в'язниці за відмивання грошей».
Варто зауважити, що «атомні інтереси» Миколи Мартиненка (за його відсутності інтереси якого на Волині представляла багаторічний помічник-консультант, а віднедавна – повноправний народний депутат України від списку партії Арсенія Яценюка Олена Лєдовських) мають глибоке коріння: від якого б округу, партії чи блоку він не ставав народним депутатом, неодмінно (чотири рази поспіль і зараз у тому числі!!!)  очолює Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. 
Посилений інтерес швейцарських правоохоронців до персони Миколи Володимировича виник восени 2014 р., коли УМУ Арсенія Яценюка повідомив, що «Skoda JS»  повинна брати участь в добудові Хмельницької атомної електростанції.
«Але ж відомо, що «Skoda JS»  вже 10 років належить… російському холдингу ОМЗ», – деталізували чеські журналісти.
Тому чинному главі уряду Арсенієві Яценюку не залишалося іншого виходу, ніж зауважити, що що дізнався зі ЗМІ про розслідування, яке відбувається  у Швейцарії, лише перед прес-конференцією.
«Моя позиція така. Будь-яке звинувачення в корупції, кого б воно не стосувалося, має бути розслідуване. Як прем’єр я готовий надати будь-яку інформацію на запит будь-якого законного органу, що розслідує відповідні корупційні діяння невідкладно», – деталізував Арсеній Петрович.
До речі, сам Микола Мартиненко, перебуваючи в 2007 р. у фракції Віктора Ющенка і Юрія Луценка «Наша Україна» – «Народна Самооборона» журналістам парламентської газети «Голос України» заявив:
«Ми виступили з публічною ініціативою призначення Прем’єр-міністра від фракції «НУНС». Хай би хто був при владі — Блок Юлії Тимошенко чи Партія регіонів – потрібна сила, яка б не допустила концентрації повноважень в одних руках. Наша фракція готова взяти на себе відповідальність за економічні реформи у цей важкий час».
На той час, до речі, Микола Володимирович уже був близьким соратником Арсенія Яценюка та очолював усе той же ж парламентський Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
Але якщо українські правоохоронці діяльності високопоставленого політика та олігарха вперто не помічають, то в Швейцарській конфедерації зовсім інші закони та правила…

Тим часом, не дочекавшись запиту зі Швейцарії, прес-служба "Народного Фронту" вже встигла порилюднили заяву з приводу прикрого випадку, що стався з Миколою Мартиненком.

"Спроба дискредитації народного депутата від «Народного фронту» Миколи Мартиненка має на меті вплив на ринок атомної енергетики України з боку Російської Федерації, зокрема зірвати домовленості про добудову 3-го та 4-го енергоблоків на Хмельницькій АЕС.

Як відомо, раніше добудова двох енергоблоків на ХАЕС планувалася за участі російської компанії.  Проте  з боку РФ за кілька років нічого не було зроблено, процес добудови гальмувався і саботувався.  Сьогодні, коли Росія робить все можливе, аби створити в Україні кризу енергоносіїв через припинення постачання газу, це питання є проблемою національної безпеки, оскільки такі енергоблоки сьогодні критично необхідні енергосистемі України. 

Саме тому  українська сторона ухвалила рішення щодо пошуку іншого партнера. Таким партнером було обрано чеську компанію Skoda JS -  традиційного постачальника для модернізації реакторних установок всіх атомних енергоблоків, які експлуатуються в України з середини 1990 років. Вона не є підконтрольною росіянам. 

Після того, як було завершено процедуру пошуку потенційного партнера  (виробника обладнання для реакторних установок) і були досягнуті попередні домовленості, підписаний меморандум з цього питання,  з боку РФ почалася кампанія з дискредитації з метою зірвати ці домовленості.

Очевидно, не випадково, що ця інформація з`явилася у чеському виданні, яке займає виразну проросійську позицію. 

Окремо варто зазначити, що Україна продовжує програму диверсифікації постачання ядерного палива для українських АЕС. Сьогодні Україна підписала додаткову угоду до чинного контракту з американською компанією «ВестінгХауз», яка передбачає розширення обсягів співробітництва. Все це дає підстави вважати, що дискредитаційна кампанія проти депутата з проурядової фракції Миколи Мартиненка є провокацією з боку РФ з метою недопущення диверсифікації на ринку атомної енергетики задля подальшої залежності від російських енергоносіїв.

Як відомо, уряд Арсенія Яценюка заявив курс на диверсифікацію енергоносіїв заради енергетичної незалежності України", - заявила журналісти-народнофронтівці.

Відтак, слід очікувати цікавого продовження. Тим паче, що кілька провідних телеканалів на цю тему в інформаційного випусках узагалі нічого не повідомляють, що може ставити під сумнів їхню незалежність у царині свободи слова.


Роман УСТИМЧУК.
На фото «Радіо Свобода»: Микола Мартиненко наразі ще в студії…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%