Солодке споглядання

Солодке споглядання

Кондитерська перлина Волині – ТзОВ ТД «Луцьккондитер» – ось уже кілька десятків років радує нас своїми смаколиками. Правда, ще кілька літ тому підприємство переживало не найкращі часи: керівництво звинувачували у правопорушеннях, мовили про нестабільну внутрішню ситуацію, заборгованість зарплатні, банкрутство. Однак із приходом  у 2011 р. нового керівника – молодого та амбітного Олександра Ляцевича – фабрика почала  поступово, як кажуть, ставати на ноги. А нещодавно Луцький міський голова Микола Романюк у супроводі журналістів навідався у стіни підприємства, щоб ознайомитися із його роботою.

Щоправда, екскурсія відбулася лишень у межах однієї кімнати, так як пан директор запевнив: у приміщенні, де виготовляються солодощі, нині – ремонт. Тож і міський голова, і журналістська братія спостерігали переважно за естетичним, аніж виробничим етапом – зовнішнім оформленням випічки. Звісно, не обійшлося без щедрого частування: причому і Микола Романюк, і акули пера виступили у ролі дегустаторів, позаяк куштували продукцію, котра ще не запущена на ринок. 
Миколі Ярославовичу найбільше посмакував сирний торт «Чізкейк», і міський голова висловив надію, що нині у підприємства – якісно новий етап діяльності:
– Приємно, коли вітчизняна продукція відома за кордоном, проте в першу чергу треба, щоби знали в Україні. Як відомо, на кондитерському ринку – велика конкуренція. Ми пишаємося, що в нас є таке підприємство. 
Варто зауважити: фірму позиціонують як таку, що орієнтована на натуральне виробництво. Саме це – родзинка луцьких солодощів і перевага серед продукції конкурентів. Щодо обсягів виробництва, то трішки зменшили оберти на період посту. 
– Ми максимально зберегли рецептуру, складено ще багато років тому, – мовив Олександр Ляцевич. – Тримаємо тенденцію до використання лише натуральної сировини. 
Найбільш плодотворним періодом є осінь, передноворічний час.
– Щоденно виробляємо в середньому тону продукції , – розповів директор. – Стосовно реалізації: левову частку займає Луцьк, також постачаємо товар у Волинську, Рівненську, Львівську, Житомирську області. На перспективу ставимо амбітні цілі – заморожувати продукцію, аби мати можливість реалізувати її у більш віддалені регіони, закордон. 
На запитання про закупівлю сировини пан Олександр відповів, що за тривалий час роботи підприємства сформувався сталий список контрагентів, з якими співпрацюють. Це переважно місцеві виробники. Контроль за якістю продукції – суворий: її перевіряють у спеціальній лабораторії. 
Штат працівників «Луцьккондитера» коливається в межах 80-150 осіб, залежно від обсягів виробництва. Не змогли медійники оминути й теми зарплатні: директор повідав, що вона невелика – в межах 1500 грн, однак як тільки збільшиться прибутковість підприємства, відповідно підвищать і зарплатню. Асортимент продукції широкий – понад 250 найменувань. Чи не з дитинства відомий смак традиційних солодощів «Ріпка», «Пташине молоко», ніжність оригінального торта «Жіночі примхи». Окрім того, працівники кондитерської періодично розробляють нові рецепти, котрі після дегустації запускають на ринок.
– Якщо «приживаються», залишаємо, як ні – знімаємо з виробництва, – каже начальник виробництва Любов Менькач.
Коли ми запитали в Олександра Ляцевича, чи вдалося стабілізувати ситуацію на фабриці через обставини минулих років, він однозначно заявив: у жодному разі той період роботи з нинішнім не порівнювати.
– Хоча і зараз є складнощі, та ми їх долаємо, – підкреслив директор кондитерської фабрики. – У спадок від попереднього керівництва я отримав заборгованість із заробітної плати, котру, на щастя, нам вдалося ліквідувати. Про якісно новий рівень роботи підприємства свідчать цифри: приріст за всіма показниками господарської діяльності у 2012-му – 36%. Цього року плануємо досягти сорока. 
Які ж заходи були вжиті керівництвом, аби налагодити роботу?
– По-перше, це укладання контрактів із іноземними партнерами із Туркменістану, Таджикистану, Молдови тощо. По-друге, правильна організація виробництва, хороша співпраця з органами місцевого самоврядування, владою. По-третє, як уже казав, використання натуральної сировини. 
Опісля завершення екскурсії ні Микола Романюк, ні журналісти не полишили «Луцьккондитер» із порожніми руками: міському голові керівництво фабрики вручило розкішний торт, а представникам ЗМІ – цукерки. Солодкий подарунок Микола Ярославович обіцяв презентувати місцевому територіальному центру соціального обслуговування. 
Ірина ВОРОБЕЙ.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%