Спорт як стиль життя

Спорт як стиль життя

З давніх давен спорт відігравав надзвичайно важливу роль в житті людини. Адже вже тоді розуміли, що спорт – це не лише про здорове тіло, а й про душу.

Науковцями доведено, що фізичні навантаження благотворно впливають на нервову систему, допомагають побороти стрес, підвищують продуктивність праці та дарують відчуття радості, адже при занятті спортом, в організмі людини виділяються, так звані, гормони щастя – ендорфіни. А ще спорт – це красиво!

Саме тому, заняття спортом є невід’ємною частиною життя здобувачів освіти Фахового коледжу технологій, бізнесу та права Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Спортивна підготовка студентів у ФКТБП носить поглиблений та інтенсивний характер. Організація навчально-тренувального процесу здійснюється на основі сучасних методів і технологій спортивного тренування з широким застосуванням допоміжних засобів підготовки, планується на базі засвоєння високих тренувальних і змагальних навантажень, різнобічного фізичного розвитку. Основними формами спортивної підготовки у фаховому коледжі є групові навчально-тренувальні та теоретичні заняття, тренування за індивідуальними планами та індивідуальна робота, участь у спортивних змаганнях, навчально-тренувальних зборах, відновлювально-профілактичні та оздоровчі заходи тощо.


Також у фаховому коледжі функціонують спортивні секції, де кожен зможе знайти собі заняття для душі. Так, у закладі діють секції волейболу, баскетболу, міні-футболу, легкої атлетики, шахів, шашок, настільного тенісу тощо. Крім того, колектив завжди готовий розглянути пропозиції щодо відкриття інших гуртків та секцій.

Секційні заняття проходять на базі  ФКТБП, або ж у спортивних приміщеннях та на майданчиках Волинського національного університету імені Лесі Українки.

У спортивних секціях займаються студенти від першого по четвертий курс. Для них це не лише можливість вдосконалити свої навички в улюбленому виді спорту та участь у різноманітних змаганнях, але й можливість підвищити свій рейтинг здобувача освіти.

Також у фаховому коледжі постійно проводяться різноманітні  спортивні змагання та заходи. Крім того, спортсмени закладу успішно виступають на спартакіадах, чемпіонатах та посідають призові місця на змаганнях  різного рівня та з різноманітних видів спорту.


Спеціальність 017 Фізична культура і спорт

Потреба підготовки фахівців з фізичної культури і спорту постійно зростає. На території нашої держави існує і працюють різні загальноосвітні дитячі та юнацькі клуби фізичної підготовки; спортивні та загальноосвітні школи: фітнес центри; спортивні організації та рекреаційні центри.

В Україні функціонує потужна мережа спортивно-фізкультурних закладів і організацій, а також є велика кількість дитячих спеціалізованих лікувально-оздоровчих шкіл та інтернатів, які потребують фахівців з фізичної культури і спорту що покликані сприяти підтриманню належного рівня фізичної рухової активності і здоров’я населення.

Відповідно до наказу МОН України від 28.12.2021 № 282-л у фаховому коледжі було відкрито нову спеціальність 017 «Фізична культура і спорт», освітній рівень – фаховий молодший бакалавр.

Підготовка фахового молодшого бакалавра в галузі 01 «Освіта/Педагогіка» спеціальності 017 Фізична культура і спорт має на меті підготовку фахівців, здатних самостійно виконувати складні спеціалізовані виробничі чи навчальні завдання у сфері фізичної культури і спорту в процесі навчання, в нестандартних ситуаціях нести відповідальність за результати своєї діяльності і діяльності інших осіб та базується на сучасних загально-наукових методах, положеннях та узагальнених практиках у сфері фізичної культури і спорту.


Випускники фахового коледжу, після завершення навчання, зможуть обіймати такі посади, як: інструктор з фізичної культури;  інструктор із стройової та фізичної підготовки; спортсмен-інструктор; спортсмен-інструктор збірної команди України; спортсмен-професіонал з виду спорту; фахівець із організації спортивно-масового та реабілітаційного дозвілля (перелік не є вичерпним).

Крім того, випускники фахового коледжу мають першочергову можливість продовжувати навчання за обраною спеціальністю на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за скороченим терміном навчання. До прикладу, на факультеті фізичної культури, спорту та здоров'я Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Підготовкою фахівців у галузі спорту здійснюють висококваліфіковані, креативні та вмотивовані викладачі, які мають досвід не лише у викладанні, але й у різноманітних сферах, пов’язаних зі спортивною діяльністю. Тож вони не лише зможуть передати усю необхідну базу знань, але й поділитися власним досвідом.


І хоча спеціальність «Фізична культура і спорт» ще досить юна, якщо можна так висловитись, але уже демонструє високі результати. У першій групі першого набору – С-11 навчаються талановиті студенти, які своїми здобутками встигли підкорити не лише рідну країну, а й світ.

Гордість першого набору спеціальності «Фізична культура і спорт»

Вікторія Куніцка – заслужений майстер спорту, багаторазова призерка закордонних змагань та власниця більше 40 медалей різного ґатунку.

Незважаючи на свій юний вік, дівчина разом з командою представляє Україну на змаганнях вищого класу.

За її словами, найбільшим її досягненням на сьогодні, є те, що вона разом з командою виборола «бронзу» на Всесвітніх Іграх в США. До слова, Всесвітні Ігри – міжнародні комплексні змагання з видів спорту, що не входять до програми Олімпійських ігор. Проводяться з 1981 року з періодичністю один раз в 4 роки, з 2001 року проходять під патронатом Міжнародного олімпійського комітету

«Я займаюсь 10 років, і у мене понад 40 медалей, але ця «бронза» з США для мене найцінніша!», – зазначила Вікторія.

Свою кар’єру дівчина бачить у спорті, тому й вибрала для навчання новий освітній напрямок ФКТБП – «Фізична культура і спорт».

Софія Чернявська вже 9-ий рік займається спортивною акробатикою, майстер спорту України. Зараз вона входить в дорослу збірну України. У її спортивній скарбничці теж чимало нагород та відзнак. У 2019-му стала чемпіонкою України.

«Я хотіла поступити в ФКТБП на факультет фізичної культури, щоб отримати хорошу освіту, щоб пізніше навчати інших дітей займатися спортом, досягати високих цілей та досягнень», – прокоментувала свій вибір Софія.

Софія Максимова свої перші кроки у художній гімнастиці зробила в чотири роки. До залу її привів тато.

За цей час дівчина взяла участь та здобула відзнаки у великій кількості змагань, а на одному з чемпіонатів області виконала норматив кандидата в майстри спорту України.

«Десь, у десять років, я почала усвідомлювати, що гімнастика стала невід’ємною частиною мого життя. Я зрозуміла, що хочу спробувати себе, у ролі тренера. Тому, для вступу я обрала Фаховий коледж технологій, бізнесу та права Волинського національного університету імені Лесі Українки й подала документи на факультет «Фізична культура та спорт».

Мені подобається навчатися. У цей час, я дізнаюся багато нової та корисної інформації, яка в майбутньому допоможе мені здійснити мою мрію» – розповіла студентка.


Мрієш про цікаве навчання та успішну кар'єру? Приєднуйся до великої і дружньої родини ФКТБП!

Консультацію та додаткову інформацію  можна отримати за телефоном приймальної комісії: 0956204816 або на сайті Фахового коледжу.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%