Тоді газети писали

Тоді газети писали

80 років тому

На Варшавській сцені

Волинський театр ім. Юліуша Словацького з великим успіхом здійснив гастролі у Варшаві, де представив вимогливому глядачеві комедію в трьох діях «Матура» Владислава Фодора у режисерській постановці Чеслава Стржелецького. Критики особливо відзначили гру Барбари Ренської, Едварда Ковальчука, Едварда Червінського і Вацлава Модренського.

На фото із Національного цифрового архіву Польщі:вистава «Mademoiselle» в театрі ім. Юліуша Словацького (нині обласний ляльковий театр) – грають Євгенія Бурбянка, Мєчислав Зонер, Станіслава Висоцька.

(«Волинь», 1935 р.)

65 років тому

Погана слава

Погана слава йде про буфетницю чайної №1 тов. Кропивницьку. Багато трудящих скаржиться , що вона часто-густо недодає здачі, недоливає пива,продає кондитерські вироби дорожче встановлених цін. Ця товаришка спекулює державною власністю, наживається за рахунок покупців. Спекулянтці не місце в радянській торгівлі. Вона повинна понести сувору відповідальність.

(«Червоний прапор», 1950 р.)

15 років тому

Сало в шоколадіВиявляється, сало в шоколаді, або «український снікерс» – цілком реальна річ. Скуштувати цей делікатес можна в одному з львівських кафе. Починаючи з літа минулого року, дегустація сала в шоколаді стала одним з обов’язкових пунктів програми для всіх гостей міста, навіть якщо вони терпіти не можуть цього продукту. Порція «українського снікерса» коштує 2 гривні, а процес його приготування зберігається в таємниці.

Новорічні куплети для псів

Дідові Морозу і Снігуроньці, які прийшли на виклик в одну з криворізьких квартир, довелося на ходу міняти сценарій. Замість діточок господар шикарної квартири вивів 5 здоровенних собак в намордниках, які дружно сіли біля ялинки. Чоловік пояснив, що хоче зробити свято для своїх улюбленців. Ще й підкріпив своє прохання 50-доларовою купюрою. Казкові герої, не моргнувши оком, відспівали весь сценарій, підмінивши в куплетах імена дітей іменами собак. Після цього гостинний господар викликав для Діда Мороза і Снігуроньки таксі.

(«Досвітня зоря», 2000 р.)

10 років тому

Нове життя

По-особливому зустрічали Новий рік жінки, які народжували саме в цей час діточок. Першого січня у Луцькому пологовому будинку з’явилося на світ 5 хлопчиків і чотири дівчинки.

– Всі живі й здорові, – повідомила головний лікар Луцького полового Ніна Загребельна. – Матусі щасливі – новий рік для них розпочався з нового життя.

Між Росією та ЄС

Президент Польщі Алєксандр Квасьнєвський сказав: Україна повинна «утримувати рівновагу в контактах між ЄС і Росією». На його думку, рішення обраного Президентом України Віктора Ющенка найперше вирушити із закордонним візитом саме в Москву «є дуже хорошим». Президент Польщі вважає, що після цього Ющенко поїде до Брюсселя, а також повідомив: новий український Президент наприкінці січня до Польщі для участі в заходах, присвячених 60-річчю визволення Освенціма. Тим часом сам Ющенко заявив: один із перших візитів на посаді Президента України здійснить до Грузії.

(«Досвітня зоря», 2005 р.)

5 років тому

Коротко і ясно

…У передноворічні дні знову зафіксовано збій у роботі системи безготівкових розрахунків із допомогою пластикових платіжних карток, а перед банкоматами вишикувалися черги.

(«Волинська газета», 2010 р.)

За матеріалами державного архіву у Волинській області підготувала

Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%