На Волині обстежили стан музею-садиби Косачів

На Волині обстежили стан музею-садиби Косачів

Голова обласної ради Григорій Недопад спільно з очільником бюджетної комісії Орестом Маховським обстежили стан Білого і Сірого будиночків у музеї-садибі Косачів. 

Про це інформує Волинська обласна рада. 

Рік тому було проведено реставрацію цих історичних пам’яток, однак працівники музею і досі не розмістили тут експозиції. Через короткий термін після завершення відновлення почали проявлятися огріхи. Виконавець робіт не раз залучався до виправлення недоліків, проте до бажаного результату це не призвело. 

Стінами пішли тріщини, подекуди відлущується тиньк, вчувається запах плісняви. Та найтривожнішою ознакою є просочування ґрунтових вод у підвалі Білого будиночку. Ця проблема з’явилася восени, - розповіла завідувачка музею Ольга Бойко. Стверджує: у льохах навколишніх обійсть теж мокро, люди відкачують воду.  

На існуючі проблеми мають вплив як об’єктивні, так і суб’єктивні чинники, - вважає голова обласної ради Григорій Недопад.  

«До об’єктивних причин можна віднести природне підняття ґрунтових вод, надходження державних асигнувань на реставрацію за два місяці до завершення бюджетного року, відтак проведення робіт в осінньо-зимовий період без сумніву негативно позначилося на технологічних процесах, ймовірно мали місце і прорахунки при складанні проєктно-кошторисної документації, виготовленої 7 років тому. Найочевидніші серед суб’єктивних факторів – використання виконавцем неналежних або неякісних матеріалів, наприклад, погано просушеної деревини для столярних виробів чи не термостійкої фуги для заробляння швів кахельної груби. Є питання і до здійснення контролю замовником – департаментом інфраструктури облдержадміністрації за ходом виконання робіт», - зауважив голова Волиньради. 

Очільник бюджетної комісії Орест Маховський додав, що у будь-якому випадку обласна рада не може допустити руйнування історичної пам’ятки, і щойно дозволять погодні умови, проблемі треба дати раду. Тому вже зараз має бути напрацьоване спільне рішення за участю усіх зацікавлених сторін. Планується, що найближчим часом відбудеться позачергове розширене засідання майнової комісії за присутності і замовників, і виконавців робіт, а також проєктантів та інших профільних спеціалістів. 

Дар'я ОНІМОВА. 

Фото Волиньради. 


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (578) - 87%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%