Чи прибуде в Україну японська зброя?
Японський уряд та парламент готуються дозволити експорт зброї до таких країн як Україна. Це дасть можливість підтримати оборонну промисловість Японії та покращити імідж країни як глобального гравця. Про це пише nv.ua.
Японія розгляне можливість дозволу на експорт зброї до країн, які борються з вторгненням, таких як Україна. Як повідомляє Nikkei, таке рішення підвищить довіру до Токіо на глобальній арені.
Покищо в Японіїдіютьправила, згідноз якимикраїнаможепередавативійськовілітаки, бронетехнікута ракетилишетимкраїнам, з якимиспільнорозробляютьівиробляютьтакутехніку.
Уряд і правляча Ліберально-демократична партія (ЛДП) висунули ідею розширення числа країн, які мають право на отримання японської зброї. Це можуть бути країни, проти яких чинять військову агресію.
У Стратегії національної безпеки, яка була оновлена в грудні 2022 року, говориться, що принципи експорту оборонної продукції «мають бути переглянуті».
Минулого тижня прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда закликав законодавців змінити правила експорту зброї. Це сталося на тлі підготовки Японії до саміту лідерів Великої сімки, який має відбутися в Хіросімі у травні цього року. Проведення заходу надасть Токіо можливість продемонструвати свої дипломатичні м’язи та оголосити, що всі країни G-7 продовжуватимуть підтримувати Київ.
Токіо — єдиний представник Сімки, який ще не надавав зброю Україні. А Фуміо Кісіда — єдиний лідер G-7, який ще не відвідав нашу країну.
санкції проти Росії та поглиблена співпраця із західними державами на військовому фронті розглядаються як ефективні засоби стримування Китаю, який посилює тиск на Тайвань.
«У разі непередбачених ситуацій, пов’язаних із Тайванем або Японією, Японії доведеться попросити іншу країну про зброю та боєприпаси, інакше у нас буде недостатньо», — заявив у понеділок депутат верхньої палати Ліберально-демократичної партії Японії Масахіса Сато, — «Як ви думаєте, чи зможемо ми просити [зброю], перебуваючи в кризі, якщо не дамо іншим країнам під час їхніх власних криз?»
Це питання підіймається зокрема через високу собівартість виробництва японської зброї. З кінця Другої світової війни ринок збуту обмежено лише власними потребами острівної держави, тому не вдається масштабувати виробництво
Сато запропонував відправити в Україну реактивні системи залпового вогню MLRS, які Японія планує вивести з експлуатації до 2029 року. Вважається, що ця гусенична техніка не є достатньо ефективною в умовах тропічних островів та її краще замінити на колісні реактивні системи залпового вогню Type 12 Surface-to-Ship Missile виробництва Mitsubishi Heavy Industries. Японія має на озброєнні 99 одиниць MLRS M270.
Але молодший партнер ЛДП по правлячій коаліції партія New Komeito не хоче відкривати експорт зброї в оборонній сфері. Вони пролобіювала вилучення фрази «якомога швидше» зі зміненого тексту Стратегії національної безпеки, який закликає до перегляду політики передачі зброї.
Очікується, що уряд і правляча коаліція почнуть дебати щодо експорту зброї після місцевих виборів у квітні на знак поваги до New Komeito. Але через це буде мінімум часу до саміту G-7.
Громадськість Японії також переважно виступає проти дозволу на експорт. Опитування Nikkei, опубліковане минулого тижня, показало, що 76% респондентів не бачать необхідності в надсиланні Японією зброї Україні. Лише 16% підтримують це.
Крім країн, які зазнали вторгнення, уряд розгляне експорт зброї в країни, які співпрацюють з Японією в питаннях безпеки.
Політики також вивчать можливість дозволити Великій Британії та Італії вільно експортувати в треті країни винищувачі нового покоління, які вони розробляють і виробляють спільно з Японією. За нинішнього статус-кво такий експорт є забороненим, оскільки військові літаки містять японські компоненти.
Наш кор.
Фото з доступних джерел.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Мобільні пункти незламності на Волині згорнули і перевели в режим готовності Важкі бої на Бахмутському напрямку Вчора, коли вбили Чорновола На Волині відзначили волонтерів та аграрія На волинян чекає суттєве погіршення погоди У Нововолинську змагалися юні боксери Пенсійний фонд дозволив українцям купувати страховий стаж Вперше за три роки на Волині зафіксували випадок кору З волинських водойм витягли 1535 метрів рибальських сітей На Волині скажений кіт покусав 4 людей- Опитування
- Результати