В Україні вже найближчими тижнями може зрости COVID-захворюваність

В Україні вже найближчими тижнями може зрости COVID-захворюваність

Восени 2023 року можливе чергове збільшення захворюваності на COVID-19, зокрема через властивість штаму «Кракен» швидко поширюватися і низьке охоплення щепленнями проти коронавірусу. Також при низьких темпах вакцинації зараз захворюваність може зростати і впродовж весни.

 

Про це повідомили на сайті Луцької міської ради.

 

Як зазначили у міській раді, рішення про зменшення кількості транспорту ухвалили після обстеження пасажиропотоків за допомогою автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

 

Про це на пресконференції в Укрінформі сказав голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, консультант з вакцинації проти COVID-19 у спільних зі Світовим банком проєктах МОЗ України Федір Лапій.

 

«Ми попереджали про те, що є сезонність (збільшення захворюваності на ковід - ред.), і вона чітко відстежується. Ми говорили і два роки тому про підйом захворюваності восени і наприкінці зими - на початку весни. У 2022 році пік припав на жовтень і кінець зими. І зараз ми бачимо зростання. Є всі підстави вважати, що восени 2023 року не обійдеться без підйому захворюваності. А зважаючи на поширення «Кракена», на те, що багато людей з груп ризику не вакциновані або взагалі, або хоча б першим бустером, то будемо і надалі збирати врожай і у вигляді госпіталізацій, і у вигляді смертей», - сказав Лапій.

 

Він додав, що близько чотирьох тисяч людей щотижня госпіталізуються через ковід, і це важкі випадки.

 

«Що таке чотири тисячі в тиждень госпіталізованих в умовах війни, коли переобтяжена система охорони здоров'я. Одна велика обласна лікарня - це 400-450 ліжок. Це приблизно 10 обласних лікарень у тиждень повністю завантажені пацієнтами. Вакцинація може це попередити», - наголосив Лапій.

 

За його словами, для подолання пандемії в Україні є все необхідне - спроможність медичної системи, зокрема і на деокупованих територіях, наявність вакцини в достатній кількості.

 

«Якщо люди не прийдуть на вакцинацію, очікуватимемо найближчі тижні зростання захворюваності, оскільки є чітка сезонність, ближче до літа буде зниження кількості випадків, але восени ми повинні готуватися до наступного сезону. Яку ціну ми заплатимо за цей сезон - питання риторичне, але як розвиватиметься ковід надалі, наскільки буде мутувати, жоден вірусолог не може спрогнозувати», - сказав Лапій.

 

Як додав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, всі вакцини, які використовують в Україні, ефективні проти всіх підтипів і штамів коронавірусної хвороби.

 

Як повідомляв Укрінформ, за минулий тиждень в Україні було зафіксовано близько 15 тис. нових випадків коронавірусної хвороби.

 

Ольга ДАНИЛЮК,

Фото: ілюстративне.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%