В Україні вже найближчими тижнями може зрости COVID-захворюваність
Восени 2023 року можливе чергове збільшення захворюваності на COVID-19, зокрема через властивість штаму «Кракен» швидко поширюватися і низьке охоплення щепленнями проти коронавірусу. Також при низьких темпах вакцинації зараз захворюваність може зростати і впродовж весни.
Про це повідомили на сайті Луцької міської ради.
Як зазначили у міській раді, рішення про зменшення кількості транспорту ухвалили після обстеження пасажиропотоків за допомогою автоматизованої системи обліку оплати проїзду.
Про це на пресконференції в Укрінформі сказав голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, консультант з вакцинації проти COVID-19 у спільних зі Світовим банком проєктах МОЗ України Федір Лапій.
«Ми попереджали про те, що є сезонність (збільшення захворюваності на ковід - ред.), і вона чітко відстежується. Ми говорили і два роки тому про підйом захворюваності восени і наприкінці зими - на початку весни. У 2022 році пік припав на жовтень і кінець зими. І зараз ми бачимо зростання. Є всі підстави вважати, що восени 2023 року не обійдеться без підйому захворюваності. А зважаючи на поширення «Кракена», на те, що багато людей з груп ризику не вакциновані або взагалі, або хоча б першим бустером, то будемо і надалі збирати врожай і у вигляді госпіталізацій, і у вигляді смертей», - сказав Лапій.
Він додав, що близько чотирьох тисяч людей щотижня госпіталізуються через ковід, і це важкі випадки.
«Що таке чотири тисячі в тиждень госпіталізованих в умовах війни, коли переобтяжена система охорони здоров'я. Одна велика обласна лікарня - це 400-450 ліжок. Це приблизно 10 обласних лікарень у тиждень повністю завантажені пацієнтами. Вакцинація може це попередити», - наголосив Лапій.
За його словами, для подолання пандемії в Україні є все необхідне - спроможність медичної системи, зокрема і на деокупованих територіях, наявність вакцини в достатній кількості.
«Якщо люди не прийдуть на вакцинацію, очікуватимемо найближчі тижні зростання захворюваності, оскільки є чітка сезонність, ближче до літа буде зниження кількості випадків, але восени ми повинні готуватися до наступного сезону. Яку ціну ми заплатимо за цей сезон - питання риторичне, але як розвиватиметься ковід надалі, наскільки буде мутувати, жоден вірусолог не може спрогнозувати», - сказав Лапій.
Як додав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, всі вакцини, які використовують в Україні, ефективні проти всіх підтипів і штамів коронавірусної хвороби.
Як повідомляв Укрінформ, за минулий тиждень в Україні було зафіксовано близько 15 тис. нових випадків коронавірусної хвороби.
Ольга ДАНИЛЮК,
Фото: ілюстративне.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Волинянин одержав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ «Сталевий хрест» Школярі до Міжнародного Дня Миру організували благодійний ярмарок На Ковельщині відбудуться бойові стрільби Увага! Розшук! У Литовезькій громаді відкрили Дія.Центр Владика Михаїл зустрівся з послом України Грибна юшка з картопляними галушками На Камінь-Каширщині рятувальники провели тренування з ліквідації пожежі в лікарні Міністр молоді та спорту України привітав волинян-учасників Олімпійських ігор та вручив... Скандальний тендер на ремонт стадіону в Ківерцях - скасованоІнтерв'ю


- Опитування
- Результати