У Луцькій громаді триває громадське обговорення з перейменування окремих вулиць

У Луцькій громаді триває громадське обговорення з перейменування окремих вулиць

В рамках дерусифікації триває процес перейменування назв вулиць Луцька. Чимало з них мають нову назву, однак є й такі, що в силу різних обставин, досі носять старі. Серед них — Декабристів, Ізмайлова, Чехова, Волгоградська, Пушкіна, Рилєєва, Першотравнева у селі Жидичин. 


Про це інформує Луцька міська рада. 

23 березня у приміщенні ЦНАП відбулися громадські слухання щодо їх перейменування. У ньому взяли участь депутати, краєзнавці та жителі вулиці Пушкіна. Мешканок абсолютно не влаштовувала нова іменна назва, запропонована істориками, — Вальдемара Пясецького. Вони хочуть, аби вулиця називалася Свято-Василівською. Мовляв, колись на тій території був розташований такий монастир. 


Втім, громадський активіст Геннадій Гулько та його колега журналіст Микола Якименко були іншої думки. За їх словами, культова споруда стояла не там, а ось художня школа, де працював вищезгаданий луцький краєзнавець Пясецький, мала саме “пушкінську” прописку. Тож правильніше, кажуть, було б віддати шану людині, котра доклалася до історії міста, назвавши вулицю в його честь. 

В свою чергу, члени комісії резюмували — думки сторін обов'язково будуть враховані. Адже є кілька шляхів їх популяризації: це письмове звернення до Луцької міської ради, голосування на електронному ресурсі та, власне, пряме обговорення. А так, як консенсусу у зміні назви вулиці Пушкіна не досягнуто, то подальшу її долю розглядатиме профільна комісія. Що вирішить — рекомендуватиме депутатам затвердити на сесії. 


Інші нові назви вулиць жвавого обговорення не викликали. Відтак уже незабаром вулиця Декабристів може стати — Атени Пашко, Ізмайлова — Василя Барвінського, Чехова — Олега Куцина, Волгоградська — рядового Пянтковського, Рилєєва — Олександра Байдукова, а Першотравнева — Романа Скіри. 

Наш кор. 

Фото міськради. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%