Вчора, коли вбили Чорновола

Вчора, коли вбили Чорновола


Після загибелі лідера патріотичного руху загадково померли й волиняни, котрі мали прямий стосунок до трагедії…


25 березня 199 р., за півроку до президентських виборів, під виглядом ДТП на Київщині вбили Героя України, незламного дисидента і полум'яного патріота В'ячеслава Чорновола. А після цього – кількох волинян, яких посадили за кермо «КамАЗа» з зерном…

 

Повністю фінансована з бюджету державна Агенція «Укрінформ» 25 березня нагадала про сумні роковини. 25 березня 1999 р. за досі нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під м. Борисполем на Київщині за півроку до президентських виборів загинув В'ячеслав Чорновол:

«Видатний український політик та громадський діяч В’ячеслав Чорновіл є символом боротьби українців проти російського гніту. Про це Міністерство культури та інформаційної політики України (очолює Олександр Ткаченко, – ред.) повідомляє у соцмережах.


«Нєугомонний» – під таким прізвиськом значиться В'ячеслав Чорновіл у документах КГБ. Його відправили у найвіддаленішу табірну точку Якутії, далі на схід відправляли лише Василя Стуса», – ідеться в повідомленні.


У МКІП зазначили, що в одному з інтерв’ю В'ячеслав Чорновіл говорив, що хотів би піти з життя «миттєво, на льоту». Його передбачення справдилося. 25 березня 1999-го він загинув у автокатастрофі на шосе біля Борисполя.


«В’ячеслав Чорновіл – символ боротьби українців проти російського гніту. Символ волелюбності і непокори системі. Врешті, символ нашої свободи», – сказано в повідомленні.


«В'ячеслав Чорновіл – Герой України, народний депутат I-III скликань (1990-1999 рр.). Він був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акта проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року», – нагадує «Укрінформ».


Утім, в повідомленні не сказано головного. В інсценізованому ДТП, яке вбило В'ячеслава Чорновола, брав участь «КамАЗ» із причепом, завантажені зерном. Вантаж як заробіток після роботи на Дніпропетровщині транспортували на Волинь 3 волинян. Але до Маневиччини вони не доїхали…


Ще в березні 1999 р.  «Волинська газета» на підставі фактів припускала, що В’ячеслав Чорновіл загинув не випадково, а в результаті спецоперації прибічників Леоніда Кучми. Якщо вони могли вбити Георгія Гонгадзе. то що заважало так само підло вчинити щодо В’ячеслава Максимовича?


Згодом в маневицькому селі один за одним повмирали учасники ДТП, хоча на погане самопочуття ніколи не скаржилися, розслідування кримінальної справи ні до чого не призвело…


А після смерті В’ячеслав Чорновола в другий тур президентських виборів на противагу Леонідові Кучмі вивели комуніста Петра Симоненка, і народ від безвиході проголосував за Леоніда Даниловича…


Світлана КОМА.

На фото з архіву: легковик, в якому їхав на сидінні пасажира В’ячеслав Чорновіл, після ДТП.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%