Історичний шанс

Історичний шанс

«Волинська газета» неодноразово піднімала тему гідного відзначення сумних роковин – 70-річчя ескалації збройного конфлікту між представниками польського та українського народів, які населяли територію сучасної Волинської області та сусідні землі. 

Йшлося й про те, що окремі «гарячі голови», забувши про неодноразові заяви державних діячів, політиків, представників духовенства та громадськості щодо взаємного прощення та скорботи про невинних жертв протистояння, все голосніше почали вимагати від України одноосібного каяття за події історичного минулого, забувши, що меч буває гострим тільки з обох боків, і що від нього в 1942-1945 рр. гинули по обидва боки прикордонного Західного Бугу представники як українського, так і польського народів.
Чимало знаних в обох державах людей на сторінках Волинської газети вже висловили своє бачення формату відзначення Волинської трагедії, яке відбудеться у липні ц. р. Окремі (наприклад, екс-Президент Республіки Польща Алєксандр Квасьнєвскі) ще в роздумах, підбираючи, вочевидь, найкращі слова для висловлення своєї точки зору. Гірше, коли сказати нічого…
Тим вагомішою та важливішою стала спільна заява представників різноманітних християнських церков, які діють на сучасній Волині. Вона свідчить, що варварський принцип «Око за око, зуб за зуб» поступається місцем цивілізованому заклику «Нікому не відплачуйте злом за зло, але дбайте про добро перед усіма людьми».  Це означає, що представники сусідніх народів мають шанс у липні 2013 р. поводитися так, про що навіть мріяти не могли їхні попередники 70 років тому…
Редколегія.
ШАНА, СКОРБОТА І ПРОЩЕННЯ
Звернення Волинської Ради Церков щодо 70-ліття «Волинської трагедії»
Цього року минає 70 літ однієї з найбільших трагедій нашої історії – кривавого протистояння між українцями та поляками на Волині, а також в інших землях.
Сьогодні шукати причини чи винуватців тих жахливих подій, які мали місце в історії між українцями і поляками, дуже важко і боляче. Всі ми повинні оцінювати ті події з жалем і гіркотою, в світлі християнських заповідей: любові до Бога та ближнього. Час гоїть цю глибоку рану, проте минуле не треба забувати, а робити з нього належні висновки.
Позбавлення дару життя підлягає осудові! Усі люди – діти Божі, тож нам усім Творець заповів: «Не убий!».
Так, ми є їхніми нащадками і живемо на тій землі, де проходили ці події. Але не маємо права судити, а тим більше карати чи мстити. Ми в першу чергу – християни і до нас звертається Христос словами Апостола Павла: «Нікому не відплачуйте злом за зло, але дбайте про добро перед усіма людьми. Якщо можливо і залежить від вас, перебувайте в мирі з усіма людьми. Не мстіть за себе, улюблені» (Рим.12, 17-19).
Просімо у Всевишнього прощення як для гонимих, так і для гонителів. Віддаймо шану тим героям – і українцям, і полякам, – які рятували ближніх, незалежно від їхньої національності, часто ризикуючи своїм життям.
Останніми десятиліттями Україну й Польщу єднають дружелюбні, партнерські відносини. Одначе непримиренність окремих осіб або й груп може роздмухати пригаслі кривди. Не даймо ворогові роду людського знову розсварити наші народи!
Нехай історики й надалі з науковою неупередженістю вивчають ті страшні події. Але щоденні добросусідські зв’язки поляків і українців по обидва береги Західного Бугу хай стають нерукотворним пам’ятником жертвам тієї трагедії.
Закликаємо і українців, і поляків іще раз сказати: «Простіть нас, і ми вас прощаємо, а ланцюг зла, що тягнувся стільки століть, перериваємо добрими вчинками». Так маємо казати, так маємо навчати дітей і внуків, так маємо діяти.
І сьогодні нам залишається лише молитись та просити Господа не допустити подібних трагічних подій в історії нашого краю.
Митрополит НІФОНТ, керуючий Волинською єпархією Української православної церкви.
Митрополит МИХАЇЛ, керуючий Волинською єпархією Української православної церкви Київського Патріархату.
Єпископ ВОЛОДИМИР, керуючий Володимир-Волинською єпархією Української православної церкви.
Апостольський Адміністратор єпископ Станіслав ШИРОКОРАДЮК, ординарій Луцької дієцезії Римсько-католицької церкви.
Єпископ ЙОСАФАТ, екзарх Луцький Української греко-католицької церкви.
Єпископ Михайло БЛИЗНЮК, голова Волинського об'єднання церков християн віри євангельської-п’ятидесятників.
Пастор Ярослав ТРОЦЬ, голова Волинського об'єднання церков євангельських християн-баптистів.
Мирон ВОВК, старший пастор Церков адвентистів.
На фото Романа УСТИМЧУКА і Світлани ДУМСЬКОЇ: одне з братських могил польських громадян, які загинули від рук українців і поховані в лісі між с. Полапи і Острівки Любомльського р-ну; вшанування українців, які загинули від рук поляків і поховані в с. Гончий Брід Ковельського р-ну.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.4%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%