Залишити за заміжніми жінками право на дівоче прізвище!

Залишити за заміжніми жінками право на дівоче прізвище!


Конституційний суд Туреччини скасував положення Цивільного кодексу про те, що дружина повинна неодмінно брати прізвище чоловіка після укладення шлюбу на підставі того, що воно суперечить принципу рівності. В Україні проблема ідентифікації роду жінок так гостро не стоїть, але проблем вистачає. Що в Туреччині не так і що в нас не зовсім так?


Турецьке видання Hurriyet, як повідомляє «Європейська правда», наголошує:


«Завдяки цьому рішенню, яке набуде чинності через дев'ять місяців, жінкам не потрібно буде подавати позов до суду, щоб після одруження використовувати лише своє дошлюбне прізвище.


Суд Стамбула звернувся до Конституційного суду з проханням скасувати положення про те, що «жінка бере прізвище чоловіка після заміжжя, однак вона може використовувати своє попереднє прізвище перед прізвищем чоловіка, подавши письмову заяву до працівника РАЦСу або пізніше до відділу реєстрації актів цивільного стану», на тій підставі, що, хоча чоловік може використовувати прізвище, яке він отримав при народженні, протягом усього життя, відмова в такому ж праві жінці несумісна з принципом рівності. Розглянувши заяву, Конституційний суд скасував положення статті 187 Цивільного кодексу».


Також було зазначено, що існує суспільний інтерес у запобіганні плутанини в записах актів цивільного стану та визначенні родоводу, і що фізичні особи мають ідентифікаційні номери, а послуги з реєстрації актів цивільного стану надаються за допомогою інформаційних технологій.


Щодо України, то в нас право жінок під час укладення шлюбу зберегти своє дівоче прізвище присутнє, але зазвичай під тиском традицій та наполегливістю чоловіків наречена позбувається дівочого прізвища та повністю переходить на чоловікове. І тоді втрачається офіційний зв'язок цієї громадянки зі своїм родовим деревом. І нерідко виникають ситуації, коли одружені бабуся, мама і донька подорожують разом, але в кожної інше прізвище! Логічно було б запровадити норму, коли навіть у разі зміни дівочого прізвища на чоловікове зазначалося (в дужках) родове прізвище нареченої. Але це також тема спочатку для дискусій, а вже потім для Конституційного Суду України.


Світлана КОМА.

На фото «Німецької хвилі»»: поліцейські біля Конституційного Суду Туреччини.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (578) - 87%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%