Україна переходить на новоюліанський календар

Україна переходить на новоюліанський календар

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у розширеному засіданні Собору ієрархів нашої церкви, який прийняв історичне календарне рішення. 

Про це інформує пресслужба Волинської єпархії ПЦУ. 

24 травня владики зібралися в Трапезному храмі Преподобних Антонія і Феодосія Печерських на території Верхньої Лаври під головуванням Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. 

Архієрейський Собор зокрема затвердив Статут (Положення) про управління Православної Церкви України і прийняв Постанову щодо врегулювання календарного питання, якою благословив парафіям та монастирям «використовувати у літургійній практиці новоюліанський календар (при цьому незмінно зберігаючи традиційну Пасхалію)». 

Перехід на новий стиль відбудеться з 1 вересня 2023 року з нагоди початку нового церковного року. Разом із тим, громади та обителі мають можливість залишитися на юліанському календарі за рішенням їхніх парафіяльних зборів (духовних соборів монастирів), якщо так вирішать не менше, ніж дві третини членів відповідної громади з відповідним документальним оформленням. 

Календарну постанову винесено на затвердження чергового Помісного Собору ПЦУ, провести котрий заплановано 27 липня 2023 р. 

Наш кор. 

Фото з відкритих джерел.   • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (568) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%