Брухт і внутрішній ринок

Брухт і внутрішній ринок

Сірі дилери на ринкубрухту використовують підроблені документи, щоб оформити сертифікат Євро-1 і не платити мито в 180 євро за експорт. Водночас високим залишається ризик, що брухту не вистачить навіть українським металургам. Щоб прикрити ці схеми і забезпечити сировиною внутрішній ринок, у влади є різні шляхи – або навести порядок з видачею сертифікатів, або тимчасово обмежити експорт металобрухту. Про це заявив президент УП «Укрметалургпром»Олександр Каленков.


«Ситуація з брухтом не поліпшилася. Ризики дефіциту залишаються великі. Ми апелюємо і до уряду, і до народних депутатів, які опосередковано можуть впливати на уряд. Є три шляхи розв'язати проблеми, і вони можуть йти паралельно. Перший – це навести порядок з видачею сертифікатів Євро-1. Вони не повинні видаватися на продукцію, на металобрухт, який має сумнівне походження. Друге – розглянути питання щодо прийняття закону про заборону експорту, як було з лісом-кругляком. Третє – це рішення Кабміну про тимчасову заборону експорту з України брухту», – пояснив експерт.

Він наголосив: металургійна галузь зацікавлена в тому, щоб ринок металобрухту працював прозоро. Адже зараз, через наявність сірих схем, чесні ломозаготівельники не можуть конкурувати з недобросовісними.

«Держава повинна контролювати недобросовісних ломозаготівельників – для того, щоб сумлінні ломозаготівельники могли виграти конкурентну боротьбу. Тому що тут питання не тільки в порушеннях, а питання в тому, що ті заготівельники, які не дотримуються законодавства, не платять податки і роблять інші зловживання, знаходяться в більш вигідному становищі. Вони можуть платити вище ціну і вигрібати більше брухту. Тому нормальний контроль над недобросовісними заготовителями - я думаю, що це правильна позиція», - резюмував Каленков.

Нагадаємо, раніше в ЗМІ опублікували розслідування, згідно з яким гравці на сірому ринку брухту налагодили і запустили на повну потужність канали збуту в Євросоюз. Тіньова схема працює під прикриттям митників у західних регіонах України, і країна вже втратила на експортній миті щонайменше 350 млн грн. Схемою зацікавилися ДБР: там оголосили про початок розслідування. Однак на існуванні схем це ніяк не позначилося, тільки хабарі митникам зросли майже вдвічі.

У свою чергу народний депутат Муса Магомедов заявив, що без належного контролю з України деякі експортери вивозять конверсійний брухт (брухт військового походження). Однак він потенційно небезпечний, адже може містити нерозірвані снаряди і порох. Тому слід тимчасово заборонити експорт брухту з України, поки не будуть розроблені механізми якісного контролю.

Наш кор.

Фото з доступних джерел.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%