Забагато спікерів контрнаступу?

Забагато спікерів контрнаступу?

Коли в столиці забагато цивільних чиновників, які невтомно коментують та оцінюють військову тематику, тоді одна заява суперечить іншій. Мабуть, повинна бути конкретна посадова особа в Генштабі ЗСУ, уповноважена робити такі важливі заяви, як початок давно анонсованого контрнаступу на Сході чи Півдні.


27 травня Секретар РНБО Олексій Данілов відкинув припущення, що контрнаступ Збройних сил для деокупації захоплених росією територій вже почався, але запевнив, що українські бійці готові атакувати.


В інтерв’ю Радіо BBC він відкинув припущення, що контрнаступ вже розпочався, заявивши, що «знищення російських центрів управління та російської військової техніки» було завданням українських збройних сил з 24 лютого минулого року - дати, коли росія почала вторгнення.


На запитання, чи готові українські збройні сили до наступу, Секретар РНБО відповів:


«Ми завжди готові. Так само, як ми були готові захищати нашу країну в будь-який час».


Олексій Данілов додав, що контрнаступ може статися «завтра, післязавтра чи через тиждень»:


«Було б дивно, якби я називав дати початку тих чи інших подій. Цього не можна робити.... Перед нами стоїть дуже відповідальне завдання перед нашою країною. І ми розуміємо, що не маємо права на помилку... Ми повинні розуміти, що той історичний шанс, який дається нам - Богом - нашій країні, ми не можемо втратити, щоб ми дійсно могли стати незалежною, великою європейською країною».


Колеги з «Української правди» звернули увагу на серйозну суперечність із попередньою заявою радника Глави офісу Президента Михайла Подоляка.


В інтерв’ю італійському телеканалу Rai, раніше він заявив:


«Контрнаступ триває вже кілька днів, це інтенсивна війна на 1500 кілометрах кордону, але дії вже почалися. Ми не хочемо завдавати ударів по російській території, ми будемо використовувати зброю, яку ви нам надали, для знищення російських позицій на окупованих Москвою територіях, включаючи Донбас і Крим».


Він додав, що Україна має ракети великої дальності «Storm Shadow», танки «Леопард», протиракетні комплекси, які надали Франція та Італія, а винищувачі F-16 дозволять закрити повітряний простір.


Пізніше Михайло Подоляк додав, що контрнаступ не є заходом, який може початися «о конкретній годині конкретного дня перерізанням червоної стрічки».


Відтак, коли в столиці забагато цивільних чиновників, які невтомно коментують та оцінюють військову тематику, тоді одна заява суперечить іншій. Мабуть, повинна бути конкретна посадова особа в Генштабі ЗСУ, уповноважена робити такі важливі заяви, як початок давно анонсованого контрнаступу на Сході чи Півдні. Бо просто так спекулювати на доленосній темі контрнаступу в цей час ніхто не має права.


Ольга ДАНИЛЮК.

Ілюстративне фото Агенції Укрінформ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%