Петиція про відставку: ні культури, ні інформаційної політики…

Петиція про відставку: ні культури, ні інформаційної політики…


Петиція на сайті Кабінету міністрів України щодо негайної відставки чинного Мністар культури та інформаційної полтіики Олександра Ткаченка зібрала 25201 підпис при необхідних 25000. Це означає, що очільник КМУ Денис Шмигаль повинен нарешті відреагувати на малопродуктивну та безперспективну діяльність колишнього журналіста і нардепа.


Петицію було зареєстровано 7 березня ц. р. Її автор Юрій Шиян просить Прем’єрміністра Дениса Шмигаля направити подання до Верховної Ради України про звільнення Олександра Ткаченка у зв’язку «з неналежним виконанням посадових обов'язків».


«Перебуваючи на посту Міністра культури та інформаційної політики, здійснював керівництво його діяльністю таким чином, що спричинив стагнацію в культурній сфері. Недотриманням слова, привселюдно осквернив пам'ять всіх загиблих Героїв України та проявив крайню зневагу до них, до бійців, до тих, хто зараз віддає своє життя. Народ обурений політикою пана Ткаченка», – йдеться в тексті., який цитує «Українська правда. Життя».


57-річного Олександра Ткаченка, який у 2009-2018 рр. очолював підконтрольний олігархові Ігорю Коломойському концерн «1+1 media», призначили Міністром культури та інформаційної політики 4 червня 2020 р. До цього він був народним депутатом від списку партії «Слуга народу» та очолював парламентський комітет з інформаційної та культурної політики. В цьому статусі відвідував і Волинь, зокрема, клявся, що допомагатиме за державні кошти відродити в смт Олика Замок Радзивіллів. Зрозуміло, що з цих обіцянок вийшов повний пшик.


11 листопада 2021 р. Олександр Ткаченко заявляв, що написав заяву на звільнення через рішення Кабміну про виокремлення Держкіно зі складу міністерства та куций бюджет на культуру на 2022 р. Насправді ж цей чиновник має прямий бізнесовий інтерес до сфери кіно, зокрема, до Одеської кіностудії, тому неможливість витрачати народні гроші на фінансування тих чи інших проєктів, цілком зрозуміло, була для нього чимось схожим на серп по одному місцю… Втім, Олександр Ткаченко таки залишився на посаді.


Та те, що цей власник елітної нерухомості в центрі м. Лондона не зміг «освоїти» в сфері кіно, цілком вдалося в царині ЗМІ.


Олександр Ткаченко та його вузьке оточення системно блокують розвиток місцевих мас-медіа навіть в умовах воєнного стану, фактично нічим не допомагають мобілізованим в армію журналістам. Всі ініціативи з боку найбільшої творчої організації держави – Національної спілки журналістів України, інших прогресивних масмедійних структур, щодо професійної підготовки скандального Закону «Про медіа» завершилися повним бойкотом із боку Олександра Владиславовича. Він також більш ніж за рік не знайшов часу щоб зустрітися з керівництвом НСЖУ для предметного обговорення проблематики, делегуючи туди свого заступника Тараса Шевченка, який у професійній журналістиці не працював жодного дня, а відомий у певних колах як ефективний освоювач грантових коштів та невтомний організатор масових заходів-лабіринтів…


Після 24 лютого 2022 р., створивши монополіста в вигляді Єдиного національного телерадіомарафону та кількох державних інформаційних агенцій, Олександр Ткаченко та його однодумці (насамперед, очільник профільного комітету ВРУ Микита Потураєв, – ред.) фактично узурпували право на свободу слова в країхні, що воює. А для ефективності впливу на громадську свідомість замість 7,5 млрд грн торік у 2023 р. із Держбюджету було виділено удвічі більше! Чи варто зауважувати, що на ЗМІ обласного та місцевого рівня не вділили жодної копійки? Навіть у деокупованих територіях, навіть у прифронтовій зоні чи в неспокійному прикордонні з Білоруссю!


Якщо Кабмін зробить подання про відставку Олександра Ткаченка до 6 червня, то це стане найкращим подарунком до Дня журналіста тисячам працівникам регіональних ЗМІ, котрі так і не знайшли співпраці з очолюваним ним міністерством щодо створення надійного інформаційного щита в боротьбі з рашистською і білораштистською пропагандою та фейками.


Сам Олександр Ткаченко, який багато виступає в підконтрольних ЗМІ, цього разу ніяк не прокоментував петицію щодо своєї відставки. Сподівається вдруге вціліти?


Світлана КОМА.

На фото «Української правди. Життя»: скрін із петиції на сайті КМУ щодо відставки Олександра Ткаченка.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%