Остерігайтеся прісноводної риби! Особливо – тараньки!

Остерігайтеся прісноводної риби! Особливо – тараньки!


Кому війна, а кому матір рідна… Цей принцип, на жаль, живучий. Тому на екологічній трагедії планетарного масштабу можуть почати шукати легку наживу бажаючі отримати надприбутки за будь-яку ціну. Це, насамперед, стосується сотень тисяч тон прісноводної риби, яка загинула внаслідок знищенням рашистами дамби Каховської ГЕС на Дніпрі.


З 7 червня жителям затоплених районів Миколаївської, Херсонської та Запорізької обл. заборонили ловити, продавати і їсти рибу. Є загроза захворювання на ботулізм.


Про це пишуть колеги з Агенції РБК-Україна.


У Миколаївській обл. уже провели засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій через наслідки підриву дамби Каховської ГЕС.


За словамиголови міської війсь кової адміністрації Івана Кухти, у Снігурівській громаді спостерігається масова загибель риби. Тому на території Снігурівської та Горохівської громад її заборонили ловити та продавати. Жителям рекомендують узагалі утриматися від споживання риби.


«Не наражайтеся на небезпеку. Адже деякі несвідомі мешканці вже почали реалізацію мертвої риби!», – застеріг глава Снігурівської міської військової адміністрації.


Міністерство охорони здоров'я також зазначає, що у наступні 3-5 днів у затоплених районах на Півдні України через стрімке падіння рівня води спостерігатиметься мор риби. Збирати таку рибу та вживати її категорично заборонено.


«Є ризик захворювання на ботулізм. В областях формуються запаси антибіотиків та сорбентів для лікування гострих кишкових інфекцій», – кажуть у МОЗ.


Фахівці зазначають, що серед симптомів ботулізму – болі в животі, блювання, діарея, підвищена температура тіла.


Крім того, МОЗ радить не пити та не використовувати воду з річок і криниць. Воду потрібно кип'ятити, навіть для миття фруктів та овочів.


Усе це, однак, не означає, що з Півдня на Захід не потягнуться цілі каравани вантажівок. Не з людьми, яких евакуйовують із затоплених водою районів, а з вантажем прісноводної риби, котра загинула внаслідок обміління. Таку «сировину» спритники можуть просто заморозити, щоб потім продавати під виглядом свіжої, або виготовити з неї тараньку, якою будуть труїтися її споживачі.


Тому волинянам, щоб не захворіти, потрібно бути особливо обачними, купуючи та споживаючи прісноводну рибу, особливо видів, яких в області немає.


Світлана КОМА.

На фото порталу «Дніпровська панорама»: вбита внаслідок рашиського злочину прісноводна риба з річки Дніпро.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%