Нагорода з рук Президента

Нагорода з рук Президента


У Білій залі Героїв України Маріїнського палацу в м. Києві Президент України Володимир Зеленський вручив орден «Золота Зірка» матері полеглого Героя з Волині Анжеліні Гуз.


У другому відділі Володимир-Волинського районного територіального центру комплектування і соціальної підтримки повідомили:


«Солдат Роман Марценюк, навідник танкового взводу танкової роти танкового батальйону 14 Окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних сил України, 12 березня 2022 р. у складі танкового екіпажу брав участь у бою біля с. Ніжиловичі Макарівської громади Бучанського району Київської області.


Ефективно відбиваючи атаку росіян в напрямку селища міського типу Макарів, танкісти знищили кілька одиниць бронетехніки противника. Для підтримки наступаючих сил ворог задіяв артилерію. Внаслідок шквального артилерійського обстрілу український танк було підбито. Екіпаж танка, серед яких солдат Роман Марценюк, загинув у бою».


«Веселий, приязний, активний, завжди готовий допомогти й підтримати…», – так нині згадують однополчани про солдата Романа Марценюка. А ще згадують, що в бою з лютим ворогом він – людина донедавна цілком цивільна, адже мав мирну професію і став до військових лав у 28 років, не відслуживши навіть строкової – виявив хоробрість, відвагу та професіоналізм, гідні найвищої державної нагороди...


У січні 2021 р. за прикладом брата Івана Марцeнюка військовослужбовець уклав контракт про проходження військової служби, обійнявши посаду навідника танку 14 Окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого. Він швидко оволодів військовою спеціальністю, здобув повагу та авторитет серед бойових товаришів.


З початком повномасштабного вторгнення росії Роман Марценюк захищав Київщину у складі танкового екіпажу, який очолював командир танкового взводу майстер-сержант Олександр Цюпак. 11 березня 2022 р. цей екіпаж знищив кілька одиниць бронетехніки противника у селі Наливайківка, також ефективно відбивав ворожі атаки в напрямку Макарова.


На жаль, унаслідок шквального артилерійського обстрілу їхній Т-64 було підбито, з екіпажу вдалося врятуватися лише пораненому механіку-водію, а солдат Роман Марценюк та його бойовий командир загинули.


І ось найвищу державну нагороду, якою удостоєно сина, з рук Президента України Володимира Зеленського отримала мама Героя – Анжеліна Гуз.


Світлана КОМА.

На фото з відкритих джерел: таким був Роман Марценюк.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%