Щоб не попахувало нафталіном

Щоб не попахувало нафталіном

На Волині завершується розробка Стратегії регіонального розвитку області на період до 2020 р.

Після збору та узагальнення пропозицій основні положення проекту «Волинь-2020» винесла на обговорення регіональна робоча група, до якої увійшли не лише представники виконавчої влади (насамперед, в особі радника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука), а й недержавного сектора (заступник голови Громадської ради при облдержадміністрації Петро Гоцалюк).

16 січня в овальному залі засідань облради представники з всієї області за участі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика підсумували зроблене та поставили конкретне завдання: за кілька тижнів внести остаточні правки та винести програму «Волинь-2020» на розгляд депутатів облради.

«Нам потрібно зосередитися на цілком конкретних напрямках, адже ми розробляємо програму на період до 2020-го, а не 2070-го! Ми повинні чутко та зрозуміло сказати: шановна громадо, на 5 наступних років ми маємо ось такі конкретні проекти, для їх реалізації потрібно ось такі фінанси та рішення, і в 2020-ому ми отримаємо ось такий результат. А тому ми повинні твердо стояти на землі і бути реалістами!», – наголосив перед учасниками наради Володимир Гунчик.

На думку керівника виконавчої гілки влади нашого краю, необхідно, перш за все, виходити з реальних фінансово-економічних умов Волині та відчувати попит світового ринку, адже одна справа – економічний потенціал промислово розвинутих регіонів Сходу та Півдня. І зовсім інша – аграрна Волинь:

«Будуючи, наприклад, сміттєпереробний завод біля с. Брище Луцького району, треба одразу самим собі поставити питання: ми створюємо підприємство, яке буде «гріти повітря», чи подбаємо, аби отримана енергія перетворювалася на тепло, яким обігріватиметься цей населений пункт? Коли ми розуміємо, що в області достатньо торфосировини і що продукцію єдиного підприємства залюбки купують навіть за кордоном, то чи не варто подбати про створення ще низки подібних заводів, які забезпечуватимуть наш край екологічно чистим видом палива? Але його можуть споживати лише сучасні котли, значить, потрібен розвиток і цього напрямку, причому, з залученням можливостей не тільки тих, хто ці котли може зробити. Але й тих, хто здатен забезпечувати їх якісним вимірювальним обладнанням! Відтак, і бізнес, і влада, і наука повинні єднатися в реалізації таких проектів, які й мають скласти основу програми «Волинь-2020».

Володимир Гунчик також закликав відмовитися від стереотипів та штампів, притаманних минулим схожим проектам, зауваживши, що плани департаменту економічного розвитку 20-річної давності не мають нічого спільно з реаліями та перспективами.

«Багато говорять про розвиток великих промислових підприємств. А хіба вони потрібні Волині? Чи багато їх у сусідньому Люблінському воєводстві, дуже схожому за всіма параметрами до нашого краю? Та й на Волині немає достатніх людських ресурсів для роботи на них. Хто спонукає газозварювальника працювати на нашому заводі з зарплатою в розмірі 4000 грн, коли в Португалії за таку ж роботу він отримає 30 тисяч? Тому треба розвивати ту промисловість, яка необхідна нашій області. Якщо, наприклад, уряд говорить про припинення фінансування будівництва основних автодоріг, то це означає, що вони будуть віддані приватним структурам у концесію. Відтак, є шанс отримати податкову базу для розбудови за рахунок цих ресурсів мережі місцевих доріг. Питання тоді: де брати матеріали для цього? А ви подивіться на стіну териконів, що обступили нововолинські шахти! Це ж фактично готовий для використання матеріал для ремонту та будівництва доріг. Звичайно, потрібні технології для «пересіювання» вмісту цих териконів, і вони можуть бути застосовані, якщо ми підтримаємо приватну ініціативу з користю для місцевої громади!», – конкретизував Володимир Гунчик, загалом схвально оцінивши результати розробки програми «Волинь-2020».

«Якщо в цій програмі буде 20 реальних та потрібних проектів, а не 100 уявних та популістських, то честь нам усім і хвала. Утопії сьогодні нікому не потрібні, а от конкретика – дуже цінна. Нам не потрібні ідеї, які попахують нафталінчиком», – підсумував він, звернувши особливу увагу розвиткові таких напрямків: людський потенціал, волинське село, нова промисловість, місцева енергетика та туризм, а також – рекреації, туристики та глобальних інфраструктурних проектів, пов’язаних зі стратегічним транспортним розташуванням Волині.

Роман УСТИМЧУК.

На фото прес-служби облдержадміністрації: Сергій Кошарук і Володимир Гунчик під час засідання.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.4%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%