Офіцери чи хлібороби?

Офіцери чи хлібороби?


Режим припинення вогню в зоні бойових дій на Донбасі не спрацював. Тому українське командування було змушене віддати наказ про вогневе враження позицій російсько-терористичних угрупувань, які із затятістю самогубців та вбивць штурмують рештки донецького аеропорту. На жаль, смертоносне протистояння продовжує забирати життя та здоров’я як мобілізованих на військову службу мирних українських громадян та добровольців.

За таких складних обставин у країні 20 січня офіційно стартувала четверта хвиля мобілізації.

Оперативна нарада у голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, присвячена цій темі, розпочалася хвилиною мовчання. Присутні вшанували пам’ять старшого сержанта, командира гармати гаубичного артдивізіону 44-ї бригади Миколи Штанського, який загинув 16 січня під час артобстрілу позицій дивізіону в зоні АТО. Полеглий військовослужбовець 1959 р. н. мешкав у м. Любомль…

Під час наради Володимир Петрович поінформував про результати робочої зустрічі Президента України Петра Порошенка з головами облдержадміністрацій, яка відбулася минулого тижня. Основними темами для обговорення стали: проведення 2015-го трьох черг часткової мобілізації, формування бюджетів усіх рівнів, питання інформаційної безпеки та організація роботи на місцях із протидії тероризму.

– Оскільки ситуація на Сході і досі залишається напруженою, проведення четвертої хвилі мобілізації – це головне завдання, яке стоїть перед нами задля збереження миру, суверенітету та територіальної цілісності України, – наголосив Володимир Гунчик. – Президент України вже підписав Указ про проведення цього року трьох черг часткової мобілізації. Отож, маємо зробити все, аби зміцнити обороноздатність нашої країни.

Як інформує прес-служба облдержадміністрації, керівник виконавчої гілки влади нашого краю наголосив на важливості проведення військовими комісаріатами та керівниками органів місцевої влади інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо організації та проведення четвертої хвилі мобілізації, аби уникнути провокацій та можливості її зриву.

– У лікувальних закладах та військових комісаріатах області мають бути створені всі необхідні умови, аби належно провести медичний огляд мобілізованих та зробити відповідні медзаключення, – зауважив Володимир Петрович. – Ні в якому разі не можемо допустити прояву корупції у цих установах. Також необхідно подбати, щоб мобілізовані отримали амуніцію, яка необхідна для виконання військових обов’язків. Окрім того, всі бригади мають бути на 100% забезпечені матеріально-технічними засобами.

Оскільки з проведенням четвертої хвилі мобілізації може збігтися й проведення демобілізації солдатів, яких призвали на службу під час першої хвилі, в області мають бути проведені додаткові заходи щодо їхньої медико-психологічної реабілітації. Крім того, вони мають отримати матеріальну та соціальну підтримку, а також – допомогу у працевлаштуванні.

Проте не перевелися в області перевертні в мундирах, діти тих бездуховних воєнкомів, які ще в радянські часи говорили воїнам-інтернаціоналістам, котрі повернулися додому, цинічну фразу «Я тебе в Афганістан не посилав!». Саме тоді в армію проник смертоносний вірус «кумівства» та хабарництва, тому в зону бойових дій нащадки начальників та завмагів, як правило, не потрапляли. Згодом уже злочинці з тризубами на погонах та корупціонери в білих халатах виписували «білі білети» для здорованів, які нібито через поганий стан здоров’я не могли навіть року прослужити у війську в умовах мирного часу, а тепер автоматично отримали індульгенцію від мобілізації в зону АТО.

Тепер хабарники в погонах знову намагаються погріти руки на чужій біді. Фактично одразу після того, як голова облдержадміністрації Володимир Гунчик наголосив, аби дотичні до четвертої хвилі мобілізації особи не зловживали посадовими обов’язками й діяли відповідно до чинного законодавства, як в обідню пору стало відомо про надзвичайний випадок у Нововолинську.

Там працівники СБУ затримали працівника місцевого міськвійськкомату при спробі отримати хабара.

– Особливо наголошую: не повинно бути проявів корупції на місцях під час проведення четвертої хвилі мобілізації, – підкреслював на нараді та нагадує всім Володимир Гунчик. – Я звертаюся до воєнкомів та лікарів: ваші дії – лише відповідно до чинного законодавства. І без того на території всієї країни, особливо в царині інформаційної безпеки, йде хвиля дестабілізації ситуації. За інформацією СБУ, терористи та ті, хто ними керує, запланували здійснити низку заходів, спрямованих на зрив мобілізації.

Відтак, доки одні намагаються зробити все можливе й неможливе для захисту територіальної цілісності України, зберегти життя та здоров’я захисників Вітчизни та забезпечити їх усім необхідним, дехто намагається на черговій мобілізаційній хвилі «збити капітал».

Цього разу, до речі, в військо повинні піти лише здорові фізично та морально громадяни віком від 20 до 60 р. (від 50 до 60 – добровольці), насамперед – розвідники, зв’язківці, механіки-водії, артилеристи, фахівці Протиповітряної оборони, водії. Загальна кількість запланованих до мобілізації новобранців сягне по Україні майже 104 тис. осіб, їхня кількість пропорційно розподілиться між областями. Тому на Волинь припаде орієнтовно 2 тис. рекрутованих. Але не може так бути, щоб в одному селі рознесли 100 повісток, а у великому місті – лише 50.

Стало також відомо про ініціативу кількох депутатів облради від мажоритарних округів. Вони звернулися до найвищого керівництва держави з пропозицією, аби в зону АТО в першу чергу були відправлені кадрові офіцери, які вийшли на пенсію у віці 40-60 років чи достроково звільнилися з військової служби у молодшому віці. Держава їх учила, утримувала та забезпечила непоганим пенсійним утриманням та пільгами не для того, щоб здорові та в розквіті сил чоловіки тинялися у приватних охоронних структурах чи били байдики по квартирах замість того, щоб у бойових умовах продемонструвати свої військові знання та навики і забезпечити перемогу над агресорами. За попередніми даними, таких «відставників» лише на Волині і тільки з числа Збройних сил України – понад 11 тис. осіб.  

Роман УСТИМЧУК.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%