П’ять та більше переваг обрати навчання за спеціальністю 126 Інформаційні системи та технології

П’ять та більше переваг обрати навчання за спеціальністю 126 Інформаційні системи та технології

Інформаційні системи та технології – це професія майбутнього, яка охоплює величезну нішу сучасного суспільного життя. Обов’язки такого спеціаліста неможливо описати двома словами. Це практично універсальний спеціаліст, без якого не може існувати жодна сучасна фірма, компанія, організація. Адже такі фахівці займаються налагодженням інформаційних процесів, налаштуваннями роботи корпоративних сайтів, усунення неполадок з мережею Інтернет та багато інших обов’язків, які здатні виконували лише ІТ-спеціалісти.

В останні роки найбільшим попитом користуються такі напрямки роботи, як програмування та розробка сайтів. Найцікавіше, що такі спеціалісти потрібні як у банківській сфері, торгівлі, обслуговуванні, так і у сфері сільськогосподарської діяльності. Зауважимо, що не варто також ототожнювати професії ІТ-спеціаліста та програміста, адже програмування – це лише одна із складових сфери інформаційних технологій.

Перерахуємо основні посади, які можуть обіймати спеціалісти ІТ сфери:

 • старший інженер;

 • тестер програмного забезпечення, вебпрограм та вебдодатків;

 • маркетолог, в тому числі інтернет-маркетолог (сфера SEO та SMM);

 • системний адміністратор;

 • служба технічної підтримки;

 • менеджер в ІТ - сфері та ін;

 • адміністратор бази даних;

 • інженер-програміст, програміст прикладний і т д.;

 • фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення (QA - інженер);

 • front-end розробник;

 • back-end розробник;

 • фахівець з інформаційних технологій.

А ще інженери з програмного забезпечення комп’ютерів, аналітики програмного забезпечення та мультимедіа, інженери із застосування комп’ютерів, фахівці з розробки комп’ютерних програм, фахівці з комп’ютерної графіки (дизайну), full-stack-розробники.

У переліку перспективних спеціальностей напрям інформаційні технології (Information Technologies, IT) займає особливе місце. Ця галузь вже змінила світ і продовжує відігравати провідну роль у його подальшій зміні.

П’ять переваг IT-спеціалізації. Перше – робота цікава, багато можливостей для самореалізації. Друге – висока заробітна плата. Третє – безробіття не загрожує, без комп’ютерів нам вже не обійтися. Четверте – можливість працювати віддалено практично в будь-якій країні. П’яте – ви будете по-справжньому потрібною людиною, будете допомагати іншим, а для багатьох з нас усвідомлення цього дійсно є важливим.

Як стати ІТ-спеціалістом? Яка роль освіти в роботі? Чи впливає наявність освіти на пошуки роботи? В чому основні переваги у роботі за спеціальністю? На ці та інші запитання дали відповідь: Назар Стефанський, веброзробник в Delphi Software, місто Вінниця та Сергій Дружук , старший програміст компанії EPAM, місто Львів.

Назар Стефанський: «Як на мене, освіту не варто ділити на корисну та зайву, скоріше її можна не вміти використовувати, або просто не використовувати. Нам, спеціалістам, важливим є знання та вміння спілкуватись іноземними мовами (англійська мова, зокрема) тому, що нашими замовниками є не лише україномовні клієнти, а й іноземці, які української не знають взагалі. Також не менш важливим є знання з точних дисциплін (математика, фізика, хімія, тощо). Ці предмети дають тобі запас логічного мислення, яке потрібно програмісту для вирішення поставлених завдань.

Наявність освіти впливає на пошук роботи. Є багато компаній, які беруть на стажування студентів старших курсів, проводять певне тестування на рівень мінімальних знань програмування, для того щоб взяти вас у команду. Тому моя рекомендація для майбутніх здобувачів освіти – навчайтесь, здобувайте знання, працюйте на своє перспективне майбутнє. В певний момент своєї роботи мені прийшлося працювати над створенням 3D-моделей для складського та продуктового стелажу і там мені і знадобилися косинуси та синуси. Я точно можу сказати, що ніколи не знаєш в який момент, які знання нам можуть знадобитися.

Стосовно переваг у роботі в ІТ-сфері, я можу визначити такі: по-перше – заробітна плата. Робота ІТ-фахівця гідно оплачується. По-друге – різноманітність роботи. Напрямки роботи бувають різні і щоразу це виклик знайти нові шляхи розв'язання тих чи інших задач, часом приходиться добре поламати голову над однією задачею. І це, однозначно, не дає нудьгувати. Немає прив’язаності до одного робочого місця. Ти можеш перебувати в одній країні, а замовником твого продукту може бути клієнт з іншої країни.

Освіта, в першу чергу, дає запас логічного та абстрактного мислення, вміння комунікувати з іншими».

Сергій Дружук: «Я працюю розробником у компанії EPAM. Це міжнародна компанія світового рівня з центральним офісом у США. В кожній країні, де присутня цивілізація, інтернет, є офіси цієї компанії. Я працюю в цій компанії близько п'яти років на посаді senior software engineer, тобто є старшим програмістом. Хоча це офіційна посада, але іноді доводиться займатися додатковими ролями, які можна виконувати на проєктах. За час роботи доводилося бути архітектором, team lead, tech lead, release manager, resource manager. Окрім безпосередньо розробки, старші програмісти часто виконують роль ментора, тобто допомагають розвиватись іншим програмістам.

Шлях, за яким я потрапив у ІТ-сферу, почався в мене у восьмому класі, коли я почав власноруч вчити мову програмування, на якій я розробляв комп'ютерні ігри. Я любив програмувати, розробляти ігри. Спеціалізовану освіту я почав здобувати в коледжі, я є вчителем початкових класів з додатковою кваліфікацією вчителя інформатики. Розробив комп'ютерну гру для свого курсового проєкту. Також маю вищу освіту за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування».

Навчання допомагає розвивати навики спілкування з новими людьми, дає можливості переймати їх досвід і водночас ділитись своїм. Освіта ставить перед тобою певні задачі та вчить знаходити шляхи їх розв’язання. Освіта дала мені не лише знання, а й вміння ними скористатися, додала певної життєвої зрілості. У процесі навчання я зрозумів, що важливо також набути навичок самоосвіти. Працюючи в ІТ-сфері, починаєш розуміти, що навчання не завершується ніколи. Навик навчати інших та уміти навчатись самому дуже цінується. Такі люди завжди бажані в ІТ-колективі.

Основна порада вступникам – потрібно зрозуміти, що приносить вам задоволення та іти за задоволеним. Взагалі ІТ-сфера вважається досить складною, але вона для мене не є складною через те, що задачі, які я виконую, приносить задоволення і радість. Дуже важливо знайти себе в цьому житті. Багато хто слухає сучасні тренди і йде в ІТ-сферу, бо тут багато заробляють (звісно, не без того...). Навіть коли вибрати надскладний проєкт, який вам цікавий, то і його виконання піде з легкістю».

Як стати ІТ-спеціалістом? Для тих, хто хоче бути затребуваним фахівцем у сфері ІТ, Фаховий коледж технологій, бізнесу та права Волинського національного університету імені Лесі Українки пропонує навчання за спеціальністю 126 Інформаційні системи та технології.

За матеріалами циклової комісії фізико-математичних

дисциплін та інформаційних технологій.


 • Коментуйте FaceBook
 • Коментуйте ВКонтакте
 • Опитування
 • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%