Спорт стає засобом виховання тоді, коли він улюблене заняття кожного

Спорт стає засобом виховання тоді, коли він улюблене заняття кожного

Фізична культура і спорт – це особлива діяльність спрямована на забезпечення рухової активності людини з метою її  гармонійного, передусім фізичного розвитку, популяризація здорового та рухливого способу життя. Це твердження, є по суті девізом та дороговказом у роботі ВСП «Фаховий коледж технологій, бізнесу та права Волинського національного університету імені Лесі Українки».

Фаховий коледж зацікавлений у гармонійному та патріотичному розвитку, як своїх студентів, так і усієї молоді України, і для цього, особливу увагу приділяє їх фізичному розвитку. З метою якісної підготовки здобувачів освіти у цьому напрямку, з вересня 2022 року заклад здійснює набір на спеціальність «017 Фізична культура і спорт».

Робота усього викладацького колективу фахового коледжу покликана сприяти у всебічному розвитку студентів, пропагуванні ведення здорового способу життя без шкідливих звичок, покращення розумової і фізичної працездатності, виховання патріотичних, морально-вольових і естетичних якостей, а для спортсменів високого рівня можливість удосконалення своєї спортивної майстерності.

Підготовка здобувачів освіти фахового коледжу носить поглиблений та інтенсивний характер. Так, організація освітнього та навчально-тренувального процесу у закладі побудована та здійснюється на основі сучасних методів і технологій підготовки студентів із застосуванням  широкого спектру допоміжних технічних засобів. 

Основними формами фізкультурно-спортивної підготовки у фаховому коледжі є групові навчально-тренувальні та теоретичні заняття, тренування за індивідуальними планами та індивідуальна робота, участь у різноманітних спортивних секціях та змаганнях різного рівня, навчально-тренувальних зборах, відновлювально-профілактичних та оздоровчих заходах.

У ФКТБП функціонують 8 спортивних секцій, де кожен зможе знайти собі заняття для душі. Так, у закладі діють секції як для юнаків, так і для дівчат з волейболу, баскетболу, міні-футболу, змішані групи з легкої атлетики, шахів, шашок, настільного тенісу, тощо. У спортивних секціях займаються студенти від першого по четвертий курс. Для багатьох це не лише можливість вдосконалити свої навички в улюбленому виді спорту, а й можливість підвищити свій рейтинг здобувача освіти.


Колектив викладачів фізичної культури та тренерів закладу завжди готовий розглянути пропозиції щодо відкриття та започаткування роботи інших секцій з видів спорту.

Усі практичні заняття та підготовка на спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» проходять на базі  ФКТБП, або ж у спортивних залах та на майданчиках Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Студенти-спортсмени фахового коледжу мають можливість вдало поєднувати навчання із відточуванням та підвищенням свої спортивної майстерності. При цьому, значна кількість здобувачів освіти, виступаючи на відповідальних змаганнях різного рівня, гідно представляє ФКТБП серед інших закладів освіти те тільки нашого регіону, а й примножує спортивну честь і славу нашої держави на міжнародному рівні.

І хоча спеціальність 017 «Фізична культура і спорт», була відкрита у фаховому коледжі тільки в 2022 році та восени того ж року був здійснений лише перший набір, однак здобутки і спортивні результати наших студентів, уже дають привід за них щиро радіти та пишатися.


Так, у 2022-2023 навчальному році окремі наші студенти посіли на спортивних п’єдесталах високі та почесні місця або увійшли до складу збірних команд України та обласних команд з видів спорту:

Вікторія Куніцка (студентка групи С-11) разом з командою виборола «бронзові» нагороди на Всесвітніх іграх в США зі спортивної акробатики та отримала звання «Заслуженого майстра спорту України»;

Софія Чернявська (студентка групи С-11) увійшла до складу збірної команди України зі спортивної акробатики серед дорослих та отримала звання «Майстра спорту України»;

Поліна Іщук (студентка групи ТК-11) разом зі своїм танцювальним колективом «Flyоne» зайняла 1 місце у Всеукраїнському фестивалі «Oriental dreams – 2022» в номінації «Формейшн Юніори ВТК»;

Олена Шахрай (студентка групи Р-21) на зимовому чемпіонаті України з плавання серед молоді та юніорів виборола 2 (дві) срібні нагороди на дистанції 100 та 50 м. брасом, а вже в травні 2023 року на чемпіонаті України з плавання серед дорослих, виборола 2 «бронзові» нагороди, має звання «Майстер спорту України з плавання» та є кандидатом до складу національної збірної України з плавання;

Артем Степанов (студент групи С-11) у травні 2023 року дебютував у складі збірної команди України по футболу серед юнаків U-16 та забив за збірну України свій перший м’яч, (в 2022 році уклав професійний контракт із клубом «Байєр» Німеччина);

Владислав Приймак (студент групи С-11) протягом навчального року неодноразово здобував перемоги та посідав призові місця на легкоатлетичних змаганнях з бігу на дистанції 100 метрів у різних вікових категоріях;

Юлія Карчмарчук (студентка групи Ф-21) посіла ІІ місце  у змаганнях «Кубок федерації рукопашного бою міста Луцька з боротьби» серед багатьох іменитих суперників.

Команди фахового коледжу з таких видів спорту як: міні-футбол (юнаки), волейбол (юнаки та дівчата), настільний теніс (змішаний склад), футзал (дівчата),   баскетбол (юнаки та дівчата), а також змішана команда з шахів (юнаки та дівчата)  показали високі результати та здобули призові місця  у ХХХ обласних спортивних іграх серед студентів закладів фахової передвищої освіти Волині у 2022/2023 навчальному році, інших  різноманітних міських та обласних змаганнях.

Усього, різними видами спортивно-масової роботи у фаховому коледжі  постійно охоплюється (за даними 2022-2023 навчального року) близько 56% усіх студентів закладу, що не мають протипоказань до занять фізичною культурою і спортом.

Окрім освітньої та спортивно-масової роботи, викладачі ФКТБП постійно проводять із групою спеціальності 017 «Фізична культура і спорт», відповідні виховні та тематичні заходи просвітницького, культурного та патріотичного спрямування в рамках виконання Стратегії національно-патріотичного виховання фахового коледжу.  

Після закінчення навчання у фаховому коледжі, наші випускники мають можливість продовжувати навчання за обраною спеціальністю на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за скороченим терміном навчання або зможуть працювати  в різноманітних установах, громадських, приватних спортивних клубах, спортивно-оздоровчих комплексах і спортивних базах, навчально-тренувальних центрах, тощо і займати відповідні посади:

інструктора з фізичної культури;

інструктора із стройової та фізичної підготовки;

спортсмена-інструктора;

спортсмена-інструктора збірної команди України;

спортсмена-професіоналу з виду спорту;

фахівця із організації дозвілля.

Запрошуємо усіх бажаючих  доєднатися до великої і дружньої команди фахового коледжу за спеціальністю «017 Фізична культура і спорт».  

Консультацію та додаткову інформацію  можна отримати за телефоном приймальної комісії: 0956204816 або на сайті Фахового коледжу.

За матеріалами циклової комісії

природничих дисциплін, спорту та цивільної безпеки.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%