У Маневичах організували «Територію здоров'я»

У Маневичах організували «Територію здоров'я»

Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб продовжує залучати краян на «Територію здоров’я». 

Про це інформує Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб.  

У День Конституції України «Територією здоров’я» і безоплатної медичної допомоги для всіх охочих став центр Маневичів. 

Із державним святом мешканців громади привітала Наталія Янко. Вона наголосила, що нині турбота про здоров’я – це теж допомога Збройним Силам і внесок в Перемогу України. Профілактика хвороб допомагає зменшити навантаження на медичну систему країни, а контроль стану здоров’я та регулярні обстеження дозволяють вчасно виявити і зреагувати на загрозливі симптоми.  

Тому важливо стежити за рівнем холестерину, кров’яного тиску та цукру в крові – це дієві методи у профілактиці неінфекційних захворювань. Правильне харчування, контроль своєї ваги, відмова від шкідливих звичок – усе це покращує самопочуття і додає сил. А завдяки щепленням зміцнюється імунітет людини. 

Головна державна санітарна лікарка області детально розповіла про всі послуги, доступні на «Території здоров’я», запросила маневичан скористатися нагодою попіклуватися про себе і своїх близьких. Проконсультуватися з сімейними лікарями, перевірити стан родимок і пігментних плям, зробити швидкі тести на гепатит В, С, ВІЛ/СНІД та COVID-19, а також відвідати вакцинальний автобус і отримати щеплення, передбачені національним календарем та проти коронавірусної хвороби. 

Наталія Янко подякувала голові Маневицької громади Олександру Гаврилюку, який підтримав і посприяв проведенню «Території здоров’я». Із реалізацією виїзної активності також допомогли фахівці Маневицького відділення центру контролю та профілактики хвороб,  керівники і медичні працівники центру первинної медично-санітарної допомоги та багатопрофільної лікарні (поліклінічного відділення). 

Волинська організація Товариства Червоного Хреста України стала стратегічним партнером у проведенні «Території здоров’я». 

Завдяки спільним зусиллям цього дня було надано близько півтисячі безоплатних медичних послуг. Зокрема, 142 людини отримали консультації в сімейних лікарів, виміряли артеріальний тиск. У 56 людей він виявився підвищеним, тому їм надано відповідні рекомендації. 

Понад півсотні маневичан зробили швидкі тести на гепатит В, С, а також ВІЛ/СНІД, всі результати негативні. Рівень цукру крові перевірили 62 людини, одинадцятьом, в котрих він перевищував норму, рекомендували пройти додаткові обстеження й консультації. 

Також відвідувачі «Території здоров’я» зробили щеплення від дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи та COVID-19. 

Дерматологічний скринінг (огляд дерматолога і обстеження родимок ) зробили 45 людей, п’ятьох скерували на дообстеження. 

Наймолодші маневичани із захопленням долучилися до майстер-класу з миття рук, активностей про здоровий спосіб життя. Також вони малювали, ліпили та конструювали забавки під час заходів з метою покращення емоційного стану та зниження рівня стресу. 

Разом із фахівцями товариства Червоного Хреста діти й дорослі вчилися надавати домедичну  допомогу (серцево-легенева реанімація, непрохідність дихальних шляхів). 

Наш кор. 

Фото з відкритих джерел. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%