У Луцькому геріатричному пансіонаті відкрили реабілітаційне відділення

У Луцькому геріатричному пансіонаті відкрили реабілітаційне відділення

Директорка геріатричного пансіонату Алла Гнатюк з гордістю розповіла, що відділення реабілітації створено силами колективу і коштом установи. Почесну місію перерізати стрічку у новоствореному відділенні делегували голові активу мешканців 80-річному Анатолію Олександровичу Откідичеву. 
Про це інформують у Волинській обласній раді
«Наші працівники самотужки зробили ремонт, за рахунок спецфонду закупили потрібне обладнання і тренажери, дуже вболівали і мешканці пансіонату. Це втілення спільної мрії, бо зі 180 наших підопічних 110 - це люди з інвалідністю, а 70 прикуті до ліжка. Окрім того, ми постійно приймаємо внутрішньо переміщених осіб, зараз їх півсотні. Серед них є люди з наслідками мінно-вибухових поранень, і практично кожен з глибокими психотравмами через втрату рідних, домівки і звичного життя. Тож фізична і психологічна реабілітація нам конче потрібна», - стверджує очільниця пансіонату.
У кожному із 7-ми кабінетів уже є пацієнти – тривають заняття з ерготерапії, кінезотерапії, лікувальної фізкультури, фізичної і психологічної реабілітації, аромотерапії. Є роздягальня, санітарна і масажна кімнати. Працюють п’ятеро спеціалістів-реабілітологів. 58-річний Володимир відновлюється після інсульту, каже, що сподівається іще зіграти у футбол. 82-річна пані Галина зі Слов’янська проходить курс психотерапії і соціальної адаптації. Жінка в один момент втратила родину, дім і місто, з якого ніколи не виїздила. «Коли мене евакуйовували, то казали – не переживай, уяви, що ти їдеш у санаторій. А мені було до всього байдуже, я ніби закам’яніла, жити не хотілося. Тут я вже 10 місяців. І ви знаєте, я справді живу у найкращому санаторії! Тут мене навчили розмальовувати писанки, я виготовляла окопні свічки, писала листівки солдатикам», - із захопленням розповіла жінка.
У презентації відновлювального центру взяли участь депутат Волиньради, голова Громадської ради пансіонату Юрій Ройко, директорка обласного представництва Національної соціальної сервісної служби Світлана Мишковець, очільниця департаменту соціального захисту ОВА Оксана Гобод, а також керівники психоневрологічних інтернатів області.
Показали гостям іще одне своє творіння, яким у пансіонаті теж дуже пишаються – українську світлицю. Експозицію національних старожитностей і побуту працівники разом з підопічними створювали майже рік. Рушники, вишиваний одяг, посуд, предмети побуту – усе автентичне, багато речей з 19 століття. Вже знайомий нам місцевий активіст Анатолій Олександрович доклав тут і руки, і смикалку. «Ну яка ж українська хата без печі? Але мурувати її на поверсі було неможливо. І раптом мені на очі трапляються порожні картонні коробки з під памперсів. А вже зробити з них піч – справа техніки. Зробив! А дівчата розмалювали», - розповів чоловік.
На завершення для гостей підопічні подарували концертну програму. 
Наш кор.
Фото Волинської обласної ради

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (578) - 87%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%