Спрацювали конструктивно

Спрацювали конструктивно


Відразу після завершення позачергової сесії голова облради Валентин Вітер провів брифінг для журналістів, під час якого підсував роботу у сесійній залі.

Найперше досягнення, на його думку, – прийняття бюджету області. Керівник не приховував: задоволений, що ухвалити кошторис вдалося оперативно.

«Як бачимо, бюджет був прийнятий одноголосно, а це говорить про те, що вдалося знайти порозуміння. Ми зробили правильно, що розділили цей процес на два етапи: захищені статті та бюджет розвитку. Тепер маємо час розібратися із капітальними видатками», – зазначив Валентин Степанович.

Прокоментував голова облради і пропозицію облради провести реформування комунальних підприємств. Цього дня депутати облради, за пропозицією облдержадміністрації, проголосували за ліквідацію створеного  за рекомендаціями уряду Азарова контактного центру, який повинен був виконувати функції своєрідного відділу звернень громадян. Свого часу виконавча влада наполягала на появі такої установи. Нині ж повважала, що доцільності в її діяльності нема. Відповідний проект підготував Сергій Слабенко, і більшість віддала за нього свої голоси.

Такі непопулярні рішення, припускає Валентин Вітер, доведеться приймати й щодо інший комунальних установ. Їх в області 133. Є серед них такі, що дублюють функції один одного.

Йшлося під час брифінгу і про принципи призначення керівників комунальних закладів у міжсесійний період. Валентин Вітер не проти їх змінити і просить депутатів, які озвучували пропозиції призначати чи звільняти керівників тільки у сесійній залі, оформляти відповідні проекти рішень та виносити їх на розсуд колег. А положення, за яким голова облради за погодженням комісії може підписати розпорядження про  призначення посадовця у міжсесійний період, прийняте ще 2004-го, нагадав Валентин Степанович.  Чому цей документ більшість депутатів понад 10 років влаштовував, а тепер викликає протиріччя, це, мабуть, також тема для аналізу.

Коли відбудеться чергова сесія облради, наразі невідомо. Але це точно буде вже після прийняття Верховною Радою України змін до Державного бюджету – орієнтовно, наприкінці лютого.

Олена ЛІВІЦЬКА.

Фото автора.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 57.1%
Пізно (1) - 7.1%
Яка різниця? (1) - 7.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (3) - 21.4%