Бюджетна одностайність

Бюджетна одностайність


23 січня під час позачергової сесії Волинської облради депутати затвердили кошторис життєдіяльності області на 2015 р. Обранці не скупилися на критику та епітети, але голосували – як один.

На сесії був присутній народний депутат Ігор Гузь. Єдиний із шести волинських парламентарів, хто повважав за доцільне попрацювати цього дня у сесійній залі області.

Це, власне, була лише «перша дія» бюджетної драми у сесійній залі, капітальні видатки ділитимуть згодом – після прийняття змін до Державного бюджету України.

Саме для прийняття бюджету й скликали позачергову сесію облради. Але проект рішення «Про обласний бюджет на 2015 рік» був не єдиним у порядку денному. Накопичилася низка інших питань. От, скажімо, частина обранців у сесійну залу прибула… у футболках поверх одягу. На грудях напис «Свободу Надії Савченко!». Перевдяганням «батьківщинівці» засвідчили свою громадську і політичну позицію щодо перебування в російському полоні партійної соратниці та народного депутата України, обрану членом ПАРЄ. Щоправда, навряд чи написи на футболках переконали волинських обранців підтримати Надію Савченко і одностайно прийняти на сесії облради відповідне звернення, бо й без того за свободу ув’язненої переймається кожен патріот.

Новиною на місцевому партійному фронті стало повідомлення про розпуск фракції Партії регіонів. Відповідну заяву зачитав голова облради Валентин Вітер від імені голови фракції (очевидно, Олександра Башкаленка, який давно сесії не відвідує, але депутатом залишається).

Депутатські запити та запитання цього дня стосувалися різних проблем: ремонту доріг на Старовижівщині (Василь Пецентій, позафракційний), відновлення санаторію у Журавичах (Анатолій Грицюк, «Батьківщина»), допомоги отримати статус військовослужбовця загиблому добровольцеві з Камінь-Каширщини (Михайло Корінчук, «Батьківщина»), невідповідності українським реаліям підручників з історії України для 5 класу (Микола Давидюк, «Свобода»), несправедливих тендерів для виробників молокопродукції (Андрій Турак, позафракційний).

Можливо, через те, що розгляд бюджету розділили на два етапи, сам процес відбувався менш емоційно та значно оперативніше. Спершу голова бюджетної комісії депутат Анатолій Грицюк назвав кошторис «оптимально-мінімальним» та запевнив, що  профільна комісія пропонує обранцям його прийняти.  А от його колега по фракції «Батьківщина» депутат Олександр Свирида оголосив тривожніший вердикт.

«Це найгірший бюджет Волині!» – заявив Олександр Миколайович, розкритикувавши низку змін у Бюджетному кодексі та заходи з децентралізації.  На його думку, уряд замість податкової реформи збільшив податковий тиск, змусивши платити до скарбниці ширше коло громадян, та не врахувавши головного – різниці між олігархами та звичайними «дядьками».
Депутат Олександр Пирожик від імені фракції «Свобода» теж висловив думку про те, що нова редакція Бюджетного кодексу не враховує інтересів місцевих громад, а кошторис області  назвав «бюджетом приниження». Хоча як позитив відзначив те, що він пройшов ретельне обговорення в усіх комісіях і реального стану справ, мовляв, ніхто ні від кого не ховав.

Член фракції «Єдиний центр» Борис Загрева і собі критикував «бюджет виживання», але визнав, що місцева казна таки має резерви для наповнення.

Вислухавши критику, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик нагадав присутнім про головний принцип, за яким в області розподілятимуть кошти на капвидатки,  – співфінансування. Тепер без фінансової участі (хоч мінімальної) місцевих громад гроші на той чи інший об’єкт з обласної казни не виділятимуть. А головний фінансист краю Ігор Никитюк запевнив: на зарплату гроші будуть, освіта та медицина фінансуватимуться не гірше, як торік.

Зрештою, волинські обранці, попри емоції та різні оцінки, були одностайними у голосуванні. «За» бюджет області проголосував 61 депутат із 61-го присутнього та 79-ти обраних. Кошторис краю прийняли без змін, так само оперативно розглянули решту питань порядку денного.

Олена ЛІВІЦЬКА.

Фото автора.

 

Депутатський цитатник

Сергій Слабенко, «Наша Україна»:  «Ви фракцію «Партії регіонів» хоч тричі розпускайте, але принципи залишаться в їхніх душах назавжди».

Анатолій Грицюк, «Батьківщина»: «Треба припинити «откати і закати» під час будівництва великих об’єктів. Ми повинні очиститися від бруду після Майдану».

Віктор Прокопчук, «Наша Україна»: «Складається враження, що багато керівників комунальних підприємств вважають посади своєю власністю і передають їх родичам у спадок».

Микола Давидюк, «Свобода»: «Їдеш у наших маршрутках і чуєш пісні країни-агресора, російську попсу... Кажеш водієві – він ще обурюється. А ви уявіть, що їдете в російському автобусі та чуєте там українську пісню! Уявляєте собі?!».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 61.5%
Пізно (1) - 7.7%
Яка різниця? (1) - 7.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (2) - 15.4%