Клондайк для інвесторів

Клондайк для інвесторів


ГІС через кордон – спільна платформа просторового  управління в Єврорегіоні «Буг».

23 січня 2015 р. у м. Хелм Люблінського воєводства відбулася підсумкова конференція проекту «ГІС через кордон – спільна платформа просторового управління в Єврорегіоні «Буг», що реалізовувався у рамках Програми прикордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна» 2007-2013 Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства. Захід організовано польською Асоціацією органів місцевого самоврядування Єврорегіону «Буг» – головним партнером проекту. Партнерами у проекті також виступили українська частина Єврорегіону «Буг», громадське об’єднання «Брестський обласний центр підтримки розвитку зеленого туризму «Агроекотур» та Східний консультаційно-сервісний кластер із Любліна.

Спільними зусиллями вдалося подолати багато формально-правових бар'єрів, що випливали зі специфіки проекту, та створити два – дуже важливих для розвитку прикордонних регіонів – продукти проекту, а саме: геопортал Єврорегіону «Буг» та спільну функціонально-просторову концепцію розвитку Єврорегіону «Буг» до 2020 р.

Геопортал Єврорегіону «Буг» (http://euroregionbug.maps.arcgis.com) є IT- інструментом для проведення просторового аналізу, візуалізації даних та їх доступного розкриття через Інтернет. Уперше в історії транскордонного об’єднання «Єврорегіон «Буг» розроблено спільну інформаційну платформу українсько-польсько-білоруського прикордоння трьох країн. Вона містить інформацію туристичного та економічного характеру (туристичні центри, готелі, ресторани, місця відпочинку, кемпінги, історико-культурні пам’ятки, заповідники, інфраструктура, інвестиційні об'єкти, земельні ділянки тощо) Волинської та Брестської областей, Люблінського воєводства.

Геопортал є корисним для інвесторів: у ньому відображено вільні земельні ділянки, що пербували в активі українсько-польсько-білоруського прикордоння. Це збільшить зацікавленість потенційних інвесторів у розміщенні фінансових ресурсів на території Єврорегіону «Буг», зокрема Волинської обл.

На геопорталі доступними є описи усіх туристичних місць із короткою довідкою про них, що дає можливість оперативно прокласти шлях від однієї культурно-історичної пам’ятки до іншої, і це дозволить заощадити час підготовки маршруту для проведення відпустки, екскурсійної програми, а також надихне на нові ідеї для подорожей.

Спільна концепція розвитку Єврорегіону «Буг» до 2020 р. – це спроба створити основу для планування розвитку прикордонних територій. Цей документ містить детальну інформацію про суспільство, економіку, навколишнє  середовище, інфраструктуру території Єврорегіону «Буг». Концепція буде корисною для представників місцевих органів влади, громадських та неурядових організацій, студентів та усіх зацікавлених в отриманні інформації з питань просторового господарювання на території Єврорегіону «Буг».

З детальною інформацією про впровадження проекту «ГІС через кордон – спільна платформа просторового управління в Єврорегіоні «Буг» можна ознайомитися на веб-сторінці: www.euroregionbug.com.ua та http://euroregionbug.maps.arcgis.com.

Наталія КРОЛІК, заступник начальника управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації.


 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (583) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%